Rok 2014 jsme prožili ve znamení výročí 110 let táborské atletiky. Užili jsme si v něm prvního atletického plesu v krásném prostředí táborské Střelnice, kde se setkala velká spousta atletických generací. Samozřejmě sezóna pak probíhala hlavně na stadionu. Naši závodníci se neztratili a předvedli spoustu kvalitních výkonů, získali řadu republikových medailí a dokonce se prosadili i v reprezentačních výběrech. V reprezentačním družstvu do 15 let startovala Adéla Záhorová, do 17 let Michal Černý a v kategorii do 19 let jsme měli dvě zástupkyně díky Adrianě Zykánové a Kateřině Kašparové.

Díky výkonům našich družstev a jednotlivců můžeme považovat rok 2014 za velmi úspěšný. Družstvo žen se umístilo v druhé nejvyšší soutěži, v I. lize na pěkném 3. místě. Muži v soutěži o stupeň nižším obsadili shodně třetí místo. Všechna mládežnická družstva se umístila v KPD na medailových místech. 

Rok 2013 byl z pohledu táborské atletiky rokem výjimečným. Nejen proto, jsme v Táboře po pěti letech znovu pořádali prestižní mistrovství ČR mužů a žen, že jsme úspěšně uspořádali i Velkou cenu Tábora a Memoriál Ing. Jana Pána, ale hlavně proto, že se na dráze dařilo našim závodníkům. Po dvou letech jsme se zásluhou Zdeňky Pražákové (svěřenkyně trenéra Jiřího Smetany) dočkali medaile z MČR mužů a žen. Zdeňka dokázala vybojovat svoji první republikovou medaili při MČR mužů a žen v hale v trojskoku po výrazném zlepšení na 12,51 m.

Ohlédnutí za úspěšným rokem 2012 Táborská atletika prožila rušný a velmi vydařený rok 2012. Dařilo se na republikové a mezinárodní scéně v individuálních závodech, ale hlavně se všechna naše družstva umístila v rámci svých soutěží na medailových pozicích. To poukazuje na rozrůstající se počty našich atletů a stéle se zlepšující úroveň a kvalitu oddílu. Z pohledu úspěšnosti našich atletů v roce 2012 je potřeba vyzdvihnout účast pěti závodníků a v reprezentačních výběrech. Při mezistátním utkání do 15 let, které se konalo 29. září v chorvatské Rijece, nastoupil Michael Urban na 100m a 100m př. V mezinárodní konkurenci vybojoval 4. a 6. místo. Oštěpař Michal Černý obsadil 7. Pozici.

Sezóna 2011 byla rozmanitá a nás mohou těšit všechny úspěchy, které naši závodníci vybojovali, jak v individuálních startech, tak v družstvech či štafetách. Na těchto úspěších je podepsána tvrdá příprava našich závodníků, dobrá práce trenérů a podpora všech našich partnerů.

Jak vlastně sezóna šla? Halová sezóna nám medailové úspěchy nepřinesla a tak nejlepšího výsledku dosáhla 4. místem na MČR žen v běhu na 60 m překážek Kateřina Rajmová. 4. místo si připsal i Miroslav Hrubý mezi juniory ve výšce. Na medaili jsme si museli počkat až na úvodní MČR, kterým byly víceboje. V minulosti námi hodně obsazované mistrovství tak v letošním roce hájili táborské barvy pouze Monika Mašková a Michael Urban. Monika se dokázala po výborném výkonu s řadou osobních rekordů probojovat na bronzovou příčku. Michael skončil při svém premiérovém startu v kategorii starších žáků na pěkném 5. místě.

Máme za sebou atletický rok 2010, který byl takový, jaký byl. Našlo se v něm hodně radosti, úspěchů, ale nechyběly ani prohry či problémy. Výsledkem je ale pro většinu z nás dobrý rok, kdy se hlavní cíle podařilo splnit. A lehké to nebylo. Vždy v době horší se ukáže, jaká je síla kolektivu. Bez zapojení všech by se asi těžko dalo letošní rok takto zvládnout. Za to všem, trenérům závodníkům a partnerům, kteří pomohli se zajištěním dostatečného množství prostředků pro hlavní atletické akce na stadionu Míru a i pro vlastní každodenní činnost klubu. Současná doba je z hlediska financování sportu velmi složitá, kdy vypadli hlavní dodavatelé prostředků pro český či táborský sport. Velmi si proto vážíme přízně všech dosavadních partnerů, kteří i v letošním roce zůstali táborské atletice věrní a svou pomocí pomohli tuto nelehkou dobu zdárně překonat.

Rok 2009 byl 105. rokem táborské atletiky a k tomuto jubileu se podařilo navázat na úspěšný rok 2008. Již v halové sezóně jsme vytěžili dva republikové tituly zásluhou Simony Havlové v běhu na 60 m dorostenek a Denisy Chládkové v pětiboji žákyň, která jako pomyslnou třešínku na dortu přidala i nový český rekord. K tomu naše závodnice přidaly ještě 3 stříbrné medaile zásluhou Simony Havlové v běhu na 200 m dorostenek, Markéty Mikešové ve skoku dalekém a štafetě 4x200 m ve složení Mikešová, Šetelíková, Havlová a Chládková.

Rok 2008 se zapsal do historie táborské atletiky velkým písmem. V průběhu roku jsme měli hodně důvodů se radovat z výsledků našich závodníků, našich družstev a mohli na domácím stadionu vidět takové závodníky, které jsme až dosud znali jenom z televize. Mnozí z nás viděli i poprvé pěknou diváckou návštěvu při obou mistrovských dnech, kdy nám z toho všeho běhal až mráz po zádech. Můžeme být právem hrdí, že přidělení pořadatelství předolympijského mistrovství mužů a žen do Tábora bylo dobrou volbou a díky nadšení všech pořadatelů se podařilo vytvořit výborné podmínky a nabídnout divákům krásnou atletiku.

Táborská atletika má za sebou další úspěšný rok. Navázali jsme tak na minulý rok a to, co jsme si v minulém roce dali za cíl, se podařilo splnit. Dařilo se opět jak přímo na stadionu tak i při pořadatelství významných akcí.
Z výkonů jednotlivců je potřeba vyzdvihnout medailové úspěchy Markéty Mikešové, Simony Havlové a Marie Vosátkové.

Atletický oddíl TJ VS Tábor prožil v letošním roce velmi úspěšnou sezónu. Dařilo se jak v individuálních startech, tak i v soutěžích družstev, ale i pořadatelsky. Za více než sto let patří atletika k nejúspěšnější sportům v Táboře s velkou mládežnickou základnou – více než 200 členů a celkem téměř 270 aktivních členů.

Táborská atletika má za sebou 101.rok svého působení. A tento rok se táborští konečně dočkali dokončení rekonstrukce Stadionu Míru, o kterou se snažili od roku 1999.

Táborská atletika má za sebou opravdu výjimečný rok. Nejen proto, že se královna sportu dožila u Jordánu úctyhodných sta let, ale že byla po dlouhých pěti letech usilovného snažení zahájena i rekonstrukce atletické dráhy a sektorů na Stadionu Míru. Pozadu navíc nezůstali ani závodníci táborského oddílu, byť v letošním roce vybojovali jedinou medaili z mistrovství ČR a připsali si jen jeden reprezentační start.

Rok 2003 byl z pohledu táborské atletiky nejen jejím 99.rokem, ale hlavně plný dobrých výkonů našich závodníků.

Rok 2002 byl pro nás plný událostí. Na začátku roku jsme již pevně doufali, že se letos dočkáme rekonstrukce stadionu. Vše tomu již naznačovalo, neboť jsme byli zařazeni mezi investiční akce ČSTV na tento rok.

Stejně jako v roce 2000, kdy jsme oslavili dvě jubilea - 70.výročí založení oddílu a 50.ročník běhu Pintovkou, byl i rok 2001 jubilejní - konala se 40. Velká cena Tábora. Stejně tak jsme pokračovali i ve 2.ročníku Memoriálu Ing. Zbyňka Šourka ve skoku vysokém.

V roce 2000 oslavil náš oddíl 70.výročí svého založení a výkony táborských závodníků v tomto roce navázaly na dobrou úroveň z minulých let.

V roce 1999, kdy oslavila v Táboře atletika 95.výročí, se závodníkům VS Tábor dařilo nejen v soutěžích družstev, ale jednotlivců.