Aktuality

Uplynulou sobotu 23.11.2019 se v Dříteči konalo MČR v krosu kategorií juniorů a starších. V rámci MČR byly vložené závody štafet žactva a dorostu, ve kterých startovali i táborští vytrvalci. Ve štafetě žactva 4x1km startovali Manuel Lurdes Gloria a Jakub Homola a v dorostenecké štafetě 4x1km startovala Barbora Hesová. Štafeta žactva obsadila celkové 9. místo a dorostenecká 8. místo.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu.

Atletický oddíl přichází s novou nabídkou od firmy Adidas, díky které budou mít možnost členové našeho klubu využít slevy až 30% na nákup z celé kolekce Adidas. Členové, kteří mají zaplacené příspěvky, obdrží kartičky se zákaznickým kódem, díky kterému po registraci na e-shopu na www.eurocupagency.cz mohou využít dané slevy. Po registraci a přihlášení se již červeně u zboží zobrazují ceny pro naše členy.

V případě, že hledané zboží v e shopu nenajdete, je možné si po stažení katalogů s kompletní nabídkou na titulní straně e shopu zboží dohledat a přes uvedený e mail si zboží s přidělenou slevou objednat. 

Věříme, že těchto výhod budete využívat. I nadále platí možnost pořízení zboží z nabídky španělské značky Joma za výhodnějších podmínek, kde je potřeba požadované zboží poslat na naši e mailovou adresu a my se pokusíme zjistit jeho cenu a dostupnost.

Přejem všem příjemné nákupy a spokojené užívání zboží v rámci sportovní činnosti.

Kliknutím na logo partnera se dostanete jeho e-shop:

logo eurocup_sporthttp://easport.cz/eshop/ jomahttp://www.joma-sport.cz/shop/

 

Ano, i my jdeme s dobou. Na Facebooku se můžete stát fanouškem naší stránky. V aktuálních příspěvcích budeme informovat o aktuálních výsledcích závodů, meetingů, DAL, přidáme fotky ze závodů apod. Máte nějaký nápad nebo připomínku? Tak neváhejte a komunikujte s námi. Chcete komunikovat s trenéry? Není problém. Chceme vytvořit funkční komunitu, která bude aktuálně informovat o táborské atletice a dění kolem ní. To je důvod proč kliknout na „líbí se mi“.

přejít na officilání stránku Atletiky Tábor na Facebooku

Posledním závodem letošní sezóny bude na stadionu Míru mezinárodní pětiutkání družstev mládeže. Tohoto tradičního závodu se již řadu let účastní družstva Horního Rakouska, Dolního Rakouska, Dolního Bavorska, Jihočeského kraje a kraje Vysočina. Právě Vysočina měla být v letošním roce pořadatelem, ze kterého však odstoupila a tak se pořadatelství ujal Jihočeský kraj a závod se tak v neděli 9. října uskuteční v Táboře.

V krajských družstvech dorostu a žactva uvidíme i řadu táborských závodníků. Zveme tímto příznivce atletiky na stadion Míru, kde v 10 hod začne program závodu.

Tábor uspěl ve výběrovém řízení na pořadatele MČR družstev mužů a žen v roce 2012 a i na MČR mužů a žen v roce 2013 smiley. Můžeme se tak těši na to nejlepší z české atletiky pár týdnů po skončení olympijských her v Londýně 2012. V Táboře se tak utkají v sobotu 8. září 2012 nejlepší družstva z extraligy o republikové tituly a určitě se bude na co koukat. Jen pár týdnů před tímto velkým atletickým svátkem, bude se v úterý 21. srpna 2012 na stadionu Míru konat 51. ročník Velké ceny Tábora, který by měl zůstat v elitní skupině českých extraligových mítinků.

"Velké mistrovství" se už v Táboře konalo v roce 2008. Byl to největší atletický závod v historii táborské atletiky a v rámci šampionátu padly dva české rekordy a limit na OH. Tábor tak bude mít druhou možnost vidět české reprezentanty v bojích o tituly na vlastní oči a věříme, že diváci přijdou vytvořit opět skvělou atmosféru, na kterou všichni účastníci MČR z roku 2008 ještě dnes rádi vzpomínají.

Tábor tak čekají další velké atletické události a důvěry, kterou nám Český atletický svaz při rozhodování o pořadatelství dal, si velmi vážíme. Věříme, že se podaří opět ve spolupráci s městem Tábor, Jihočeským krajem a partnery táborské atletiky připravit pro všechny účastníky a diváky co nejlepší podmínky a atraktivní program. 

 
Dolní Bavorsko – Horní Rakousko – Dolní Rakousko – Vysočina – Jižní Čechy
Termín: Neděle 09. 10. 2011
Místo: Stadion Míru, U Stadionu Míru 1579, 390 03 Tábor
Přihlášky: David Bor – E Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Propozice s časovým pořadem:

 

Dvacetjedna, to je počet závodnic, které v táborských barvách nastoupily v baráži s jediným cílem. Vybojovat i pro příští rok I. ligu. Celá ligová sezóna byla od prvního kola, které poznamenala velká absence a marodka, již ve znamení baráže a k tomuto závodu se celé družstvo připravovalo. Proto i v dalších ligových kolech se závodilo se zaměřením na individuální starty. V celém ligovém ročníku nastoupilo 26 závodnic, z nichž 5 bylo hostujících z Nové Včelnice a Plzně a 24 závodnic se může pochlubit bodovým ziskem.

Pro baráž byl připraven maximální počet startujících, tj. 24, ale těsně před závodem se musely ze zdravotních důvodů omluvit Hanka Makovcová, Kamila Hořejší a Pavla Vodičková. I tak táborské družstvo s účastí 21 závodnic nastoupilo ve 46 startech.

Přinášíme stručné komentáře k jednotlivým závodnicím:

Simona Bažantová – nastupovala v hodu oštěpem a diskem a získala 1 bod a 23. místo v ceklovém bodovém hodnocení. Bohužel se nepodařilo navázat na výkony z minulého roku a tak si Simča moc radosti během ligových kol neužila. Přeci jenom výkon, který se nepřibližuje osobnímu maximu, tolik radosti nepřinese.

Tereza Brázdová – jedna z výškařských opor, která nasbírala v letošní lize 29,5 bodu. Terka se letos zabydlela nad 160 cm a to byla jistota bodového zisku. Po celou sezónu podávala stabilní výkony a snad se do konce sezóny ještě pokusí o zlepšení osobního rekordu 165 cm. V celkovém bodovém hodnocení se umístila 9. místě.

Monika Brusová – dostávala se do formy postupně a na podzim předváděla nejlepší výkony v sezóně. Na baráži si střihla pěknou čtvrtkařkou porci – 400 m, 400 m př., 4x400 m a k tomu i 4x100 m. A všude úspěšně bodovala. Se ziskem 36,5 bodu jí patří 8. místo.

Adéla Černá – hostující závodnice z Plzně. Specializace sprinty, zejména 100 m, ale nedařilo se jí podle očekávání. Prví část sezóny byla určitě lepší a tak se ziskem 2,5 bodu skončila na 21. místě.

Nikola Černá – od 2. kola nastupovala ve všech kolech, ve kterých nasbírala 10,25 bodu. Byla hlavně platnou členkou štafet 4x100 m a 4x400 m. Výkony na 400 m a 400 m překážek neodpovídaly tomu, co natrénovala. Tak si to určitě schová a prodá v dalším roce. V celkovém pořadí se umístila na 16. místě.

Denisa Chládková – při prvním kole se zranila a tak další část sezóny tím byla z části ovlivněna. Nakonec ve výšce nasbírala více bodů než v dálce a v baráži si vyzkoušela hladkou čtvrtku, na které se dokázala bodově prosadit. Je členkou úspěšných táborských štafet, nejen v rámci ligy. Celkem pro družstvo přinesla 55 bodů a skončila na třetím místě v bodovém hodnocení.

Kateřina Jelínková – hostující závodnice z Nové Včelnice. Letos si odbyla ligovou premiéru a vůbec starty mezi dospělými. Jako žákyně mohla startovat pouze ve dvou disciplínách a v hodu oštěpem dokázala v baráži zvítězit. Získala 29 bodů a dostala se v rámci družstva mezi Top 10 nejlépe bodujících právě na 10. místě.

Michaela Křemenová – individuální body získávala v kladivu a k tomu přidala i body ze štafet. Univerzální členka pro krátkou i dlouhou štafetu. Letos výkonem 26,99 m zaostala jen 11 cm za svým osobním rekordem. Na letošní sezóně se podepsal výpadek v tréninku ze zdravotních důvodů. Míša získala 9,5 bodu a obsadila 17. místo.

Adéla Markvartová – jediná středotraťařka, která reprezentovala táborskou atletiku po celou ligovou sezónu. Na tratích od 800 m po 3000 m nasbírala 28 bodů a o pouhý bod jí unikl Top 10 nejlépe bodujících. Velké uznání patří Adéle za náročnou kombinaci při prvním kole, kdy běžela 1500 m a 3000 m, stejně jako při baráži, kde startovala na 800 m a 1500 m.

Monika Mašková – letos předváděla v dálce stabilně přes pět metrů a ve všech ligových startech si připsala bodový zisk. Jako žákyně však  mohla startovat maximálně ve dvou disciplínách a tak k dálce úspěšně přidávala starty v „Áčkové“ štafetě 4x100 m. Monča nasbírala 17,75 bodu a za to jí patří 14. místo.

Markéta Mikešová – po zranění odrazové paty se zaměřila na 100 m překážek a štafety. Dálku absolvovala pouze v prvním kole a pak až na baráži, kdy v obou případech získala body. V prvním kole obětavě nastoupila za chybějící závodnice v běhu na 400 m překážek a i zde si připsala bodový zisk. V baráži startovala po více jak třech letech v tyčce a ukázala svoji všestrannost. Letos nasbírala 47,75 bodu a obsadila 5. místo.

Zdeňka Müllerová – mamka od dvou dětí smiley, ligová stálice a vrhačská opora. Pravidelně se umisťuje na předních místech, jak v hodu diskem, ve kterém dokázala při baráži atakovat čtyřicetimetrovou hranici a zvítězit, tak i v hodu kladivem či vrhu koulí. Za letošní ligový ročník přinesla družstvu 53 bodů a byla tak čtvrtou nejlépe bodující závodnicí.

Monika Pincová – při baráži si dokázala vytvořit nový osobní rekord ve skoku o tyči, který má nyní hodnotu 260 cm. Rovněž by bylo třeba pevnější zdravíčko, aby se mohly atakovat vyšší výšky. V základní části ligy sbírala body ve štafetách, v baráži si připsala k osobnímu rekordu i sedmé místo. Za zisk 6,5 bodů patří Momo 18. příčka.

Zdeňka Pražáková – trojskokanská jistota, která letos, kromě prvního kola, byla vždy mezi třemi nejlepšími a na baráži si připsala vítězství. Letos nejdále při táborském kole, kdy dolétla na 11,26 m. Letos se jako jedna z mála může pochlubit 100% účastí na všech ligových kolech a baráži. V celkovém pořadí obsadila za zisk 46,75 bodu pěkné 6. místo.

Kateřina Rajmová – další 100% účast a k ní neporazitelnost na krátkých překážkách. Opora krátké štafety a obětavá bojovnice. Na baráži startovala kromě překážek i na 100 m a 200 m, kde skončila na třetích místech, a ve štafetě 4x100 m byla členkou vítězného táborského kvarteta. Úctyhodný bodový přínos 83,5 bodu jí vynesl na druhé místo.

Markéta Roubalová – posila pro baráž, z triatlonu si odskočila na dráhovou pětku, která byla její premiérou v lize. Čtyři vybojované body byly cenným přínosem pro družstvo a díky jejímu startu měla táborská atletika zastoupení ve všech disciplínách. Celkově skončila Markétka na 20. místě.

Lada Studenovská –body sbírala jak v bězích, tak i v hodech a vrzích. Rovněž jedna z mála, která absolvovala všechna ligová kola a v baráži se postavila po boku Ádi na letošní premiéru na půlce a získala v ní cenné bodíky pro družstvo. Škoda zdravotních problémů v úvodu sezóny. Celkem vybojovala 37,75 bodu a obsadila 7. místo.

Lucie Šetelíková - letos absolvovala celou ligovou sezónu a po základní části byla nejproduktivnější závodnicí družstva. I v baráži díky vítězství na 200 m, druhým místům v bězích na 100 m a a100 m překážek a vítězství ve štafetě nasbírala přes třicet bodů a obhájila se ziskem 88,5 bodu první místo v celkovém hodnocení družstva. 

Zuzana Vojtěchová – ke konci sezóny chytá formu a atakuje osobní rekord. Ten si při podzimním MČR žáků vyrovnala a tak je ještě šance, že se do konce sezóny dočkáme jeho zlepšení. Svých 4,20 bodu nasbírala ve výškařském sektoru a celkově skončila na 19. místě.

Zlata Zimmermannová – do ligy naskočila až při podzimních kolech. Absence v jarní části byla způsobena zdravotními problémy. Při baráži absolvovala překážkovou čtvrtku, ve které si z třetího běhu doběhla pro pěkné 4. místo. Na dlouhých plotech a štafetách získala 18 bodů a za ně jí patří 13. místo.

Adriana Zykánová – během letošní ligy se posunula z první nebodující ve výšce až po vítězku v baráži. Opora ve výškařském sektoru a spolu s dalšími výškařkami má zásluhu na tom, že výška byla nejúspěšnější disciplínou při baráži. 21,5 bodů Adinu vyneslo na pěkné 12. místo.

Barážoví marodi:

Veronika Laštovková – další včelnická závodnice, která posílila táborské ligové družstvo. Bohužel ze zdravotních důvodů, nebo pak kvůli účasti na Letní olympiádě dětí a mládeže, která kolidovala s ligovým kolem, startovala jen ve druhém kole a ve štafetě si připsala svůj první ligový bod. Spolu se Simčou Bažantovou se tak dělí o 23. místo.

Hana Makovcová – stejně jako Verča Laštovková si letos ligy moc neužila. Body se jí podařilo získat v krátké štafetě, ve které dokázala při mistrovstvích ČR získat dvě stříbrné medaile.  Snad pro příští rok se podaří získat více bodů a upevnit zdraví. Letos se ziskem 2,25 bodu skončila na 22. místě.

Pavla Vodičková – třetí ze včelnických hostujících, co by žákyně se dokázala na 4. kole dostat mezi tři nejrychlejší na 100 m. Škoda, že ze zdravotních důvodů nemohla startovat na baráži, protože na podzim má Pavla dobrou formu a mohla si tak i vylepšit svůj bodový zisk a event. i osobní maxima. Za dvě absolvovaná kola si přičetla 11 bodů a za tento zisk obsadila 15. místo.

Kamila Hořejší – další triatlonová posila, kterou těsně před ligou zdolala nemoc a tak se nemohla postavit na pětku.

Závěr:

Velké díky všem za nasazení, obětavost a předvedené výkony. Byl to náročný ligový ročník, ale ten konec byl fantastický a pro nás všechny velký zážitek. Ukázaly jste svoji sílu a sílu družstva, které má společný cíl a je ochotné pro něj se obětovat. Přejeme všem zdravější, spokojenější a radostnější příští ligový ročník a k tomu bez baráže wink

 

Až s neuvěřitelným přehledem a velkým bodovým ziskem prošly táborské ženy baráží o I. ligu. Zde se utkalo celkem deset družstev o tři postupová místa. Ačkoliv družstvo skolilo v týdnu před baráží řada nachlazení, přidaly se i nějaké absence, nastoupily všechny členky družstva s velkým odhodláním a bojovností do závodu.

Důležitým faktorem, který se podepsal na jasném vítězství, byla snaha obsadit všechny disciplíny co nejsilněji. Tak se urodilo, že třeba Markéta Mikešová nastoupila v soutěži tyčkařek, Denisa Chládková v běhu na 400 m nebo Lada Studenovská v běhu na 800 m. Řada závodnic využila i maximální počet startů, který soutěžní řád umožňuje. Mnohdy probíhaly disciplíny současně a tak závodnice přebíhaly z jedné disciplíny na druhou.

Letošní neporazitelnost na krátkých překážkách potvrdila Kateřina Rajmová, když zvítězila před svou oddílovou kolegyní Lucií Šetelíkovou a na pátém místě doběhnuvší Markétou Mikešovou. Lucie Šetelíková potvrdila vítězstvím na 200 m dobrou podzimní formu a za ještě druhá místa v běhu na 100 m, 100 m překážek a vítězství ve štafetě 4x100 m se stala nejlépe bodující závodnicí táborského družstva v baráži. Jenom o dva body méně získala Kateřina Rajmová, když k překážkářskému vítězství přidala třetí místa v běhu na 100 m a 200 m a byla i členkou vítězné štafety na 4x100 m. Třetí bodově nejproduktivnější závodnicí byla Zdeňka Müllerová, která absolvovala tři vrhačské disciplíny – hod kladivem, hod diskem a vrh koulí.

Vítězství ve svých disciplínách si připsaly dále Zdeňka Pražáková v trojskoku, Adriana Zykánová ve výšce, Kateřina Jelínková v hodu oštěpem a Zdeňka Müllerová v hodu diskem.  Nejúspěšnější táborskou disciplínou se stala výška, kde za vítěznou Adrianou Zykánovou skončily na druhém místě Tereza Brázdová s Denisou Chládkovou a na sedmém místě pak ještě Zuzana Vojtěchová.

Všechny závodnice zaslouží velké uznání a poděkování za předvedené výkony a pro příští rok by bylo pěkné, kdyby se družstvo scházelo v takovémto složení již od prvního kola a mohlo si pak ušetřit barážové kolo. Poděkování patří i trenérům závodnic Romanovi Bémovi - zároveň vedoucí družstva, Jiřímu Kadlecovi, Jiřímu Rajmovi, Jiřímu Smetanovi, Ctiboru Cabadajovi, Václavu Jelínkovi, Tomáši Slavatovi, Janu Pernicovi, Marii Vosátkové  a Tomáši Purmanovi, stejně jako našim fyzioterapeutům Petře Zvolánkové a Romanovi Kuželkovi. Velký podíl na výsledcích táborské atletiky mají i naši partneři v čele s městem Tábor, firmami Swietelsky stavební s.r.o. a Uniworks CB.

alt

dolní řada z leva: Lucie Šetelíková, Kateřina Rajmová, Nikola Černá, Monika Brusová, Zlata Zimmermannová, Michaela Křemenová, Monika Pincová, Adriany Zykánová a Denisa Chládková, prostřední řada: Simona Bažantová a Adéla Markvartová, horní řada z leva: Jiří Kadlec - trenér, Kateřina Jelínková, Veronika Laštovková, Zdeňka Müllerová, Lada Studenovská, Zdeňka Pražáková, Markéta Mikešová, Markéta Roubalová, Zuzana Vojtěchová, Jiří Rajm - trenér, Tereza Brázdová, Monika Mašková, Romane Bém - trenér

 

 

Letošní mistrovství České republiky do 22 let se konalo v jihočeském Písku. Pro píseckou atletiku to bylo premiérové mistrovství a pro táborské závodníky se jednalo o nejúspěšnější letošní šampionát.

Umění se připravit na vrcholnou akci potvrdila Kateřina Rajmová. Ta v Písku obhajovala svůj loňský titul. Ve finále sváděla velký souboj s ostravskou Nikol Ogrodníkovou, ale v cíli však byla o šest setin dříve právě táborská závodnice a to v novém osobním rekordu 13,87. Rychleji běžela jen v Brně při letošním MČR mužů a žen, kde při výkonu 13,67, bohužel, byla nedovolená podpora větru.

O druhou medaili se postaral ve výškařském sektoru Miroslav Hrubý, když i on si v Písku zlepšil osobní maximum na 202 cm a obsadil skvělou druhou příčku. Svěřenec trenéra Romana Béma tak letos vybojoval již svoji druhou individuální republikovou medaili.

Program prvního dne šampionátu končil štafetami na 4x100 m včetně táborského kvarteta. Složení doznalo jedné změny, kdy na prvním úseku nahradila Markétu Mikešovou, která ze zdravotních důvodů v Písku nestartovala, Hanka Makovcová. Zbytek štafety ve složení Lucie Šetelíková, Kateřina Rajmová a Denisa Chládková zůstal a děvčata po parádním výkonu 48,05, což byl druhý nejrychlejší jihočeský výkon všech dob, doběhla do cíle za favorizovanou štafetou Vítkovic na druhém místě a třetí štafetu Slavie Praha za sebou nechala o více jak sedm desetin vteřiny. Rychleji běžel táborský kvartet, na jehož přípravě se podílí Jiří Rajm, jen při ligovém kole v Táboře, kdy poprvé pokořil hranici 48 vteřin a překonal 23 let starý krajský rekord.

Nedělní program zahájily rozběhy na 200 m, kde jsme měli dvě zástupkyně – Lucii Šetelíkovou a Denisu Chládkovou. Zatímco Lucie Šetelíková si v rozběhu doběhla v klidu pro přímý postup, Denisu Chládkovou od přímého postupu dělila pouhá jedna setina vteřiny. I tak výkon 26,27 patří k těm lepším, které Denisa v této sezóně předvedla. Ve finále dostala Lucie Šetelíková až osmou dráhu. Díky skvělému závěru doběhla Lucie pro stříbrnou medaili a letošní nejlepší výkon 25,09.

Postup do finále se podařil Monice Brusové v běhu na 400 m překážek, kde zaběhla letos nejrychlejší čas 65,81. Bohužel pro kolizi s překážkou nedoběhla do cíle finálového běhu. Podobný osud měl i Jaroslav Drda, letos startující za domažlický klub. V rozběhu si vedl výborně a byl z toho jak postup, tak jeden z nejlepších výkonů, kdy časem 54,32 zaostal pouhých pět setin za svým osobním rekordem. Ve finále však kolize se třemi překážkami se podepsaly na výkonu a tak z toho bylo 8. místo. Náladu si tak zlepšils domažlickou štafetou 4x400 m, kde vybojoval bronzovou medaili.

Ve výšce žen startovaly i táborské Adriana Zykánová a Tereza Brázdová. Obě dvě překonaly shodně 157 cm, což v pořadí znamenalo pro Terezu Brázdovou 7. místo a Adrianu Zykánovou 10. místo.

Na půlce nechyběl ani Michal Jarolím. Ten do cíle svého rozběhu doběhla na 5. místě v čase 1:58,80 a to na postup do finále nestačilo.

Výkony táborských závodnic a závodníků byly velkým příslibem pro blížící se baráž o I. ligu. 

stafeta_mcr22_2011

stříbrná štafeta z leva: Lucie Šetelíková, Kateřina Rajmová, Jiří Rajm-trenér, Denisa Chládková a Hana Makovcová

Letošním pořadatelem žákovského šampionátu bylo Nové Město nad Metují a pořadatelsky se jim náramně vedlo. Podmínky pro účastníky, včetně počasí, byly skvělé. I když se trio táborských zástupců ve složení Zuzka Vojtěchová, Monika Mašková a Michael Urban neztratila, dokonce se podařilo překonat i osobní rekordy, tentokrát to bylo bez zisku medaile.

Velice blízko k ní měl Michael Urban v běhu na 60 m, kterého od bronzové medaile dělily pouhé dvě setiny sekundy. Radost si udělal novým osobním rekordem z meziběhu 7,45. Bohužel se tento výkon nepodařilo ve finále zopakovat a tak z toho bylo pěkné 5.místo a výkon 7,53.

Stejného umístění dosáhla i Monika Mašková, když nejlepší skok měl hodnotu 496 cm. Monika může litovat třech malých přešlapů, které byly výrazně podařenějšími pokusy.

V dobré formě se představila na MČR žactva výškařka Zuzana Vojtěchová. Až do výšky 155 cm vše skákala s přehledem na první pokus. Oprava na 158 cm znamenala v konečném pořadí 7.místo, při zdolání této výška na první pokus, by si Zuzka polepšila o dvě příčky. Ovšem i takto si Zuzka vyrovnala osobní rekord a pokusy na 161 cm naznačovaly, že se do konce sezóny může současný osobní rekord ještě změnit. 

O víkendu 10. - 11.9. se bude konat další MČR, tentokrát v kategorii mužů a žen do 22 let a hostitelem bude Písek. Zde by se měla představit početnější skupina táborských závodníků a budeme se těšit na jejich vystoupení.

 

 

Zatímco základní část ligové sezóny je za námi, to hlavní nás teprve čeká. Je to baráž, k níž se naše pozornost v podstatě upínala již od prvního kola. Nyní se připravují táborské závodnice na boj o zachování prvoligové příslušnosti i pro rok 2012, který se odehraje na stadionu pražské Slavie.

Tento stadion mají všechny ligové závodnice v živé paměti, protože na něm se konalo poslední 4. kolo I. ligy a táborské závodnice si v něm vedly velice dobře. Sice skončily opět na posledním sedmém místě, ale bodový odstup byl velice těsný a při účasti kompletní sestavy by rozhodně mohla děvčata v tomto kole pomýšlet na výrazně vyšší umístění. To by ale stejně nic na celkovém umístění v základní části nic nezměnilo.

 

4. kolo bylo ve znamení dalšího vítězství Kateřiny Rajmové v běhu na 100 m překážek. V letošním ligovém ročníku nenašla přemožitelku a udržela si tak neporazitelnost. Letošní premiéru si na této trati vyzkoušela Lucie Šetelíková a hned z toho bylo pěkné 3. místo. Vítězství si pak připsala v běhu na 200 m, kde zvítězila s velkým náskokem.

Tereza Brázdová si z Prahy odvezla jak osobní rekord 165 cm, tak i zatím nejlepší ligové umístění, když za tento výkon obsadila 2. místo. Stejně si vedla i hostující Pavla Vodičková. Ta se probojovala do finále běhu na 100 m a v něm si v novém osobním rekordu 12,75 doběhla pro třetí místo.

Druhé místo a 9 ligových bodů vybojovala v závodě na 400 m překážek Monika Brusová. V Praze jí k tomu stačil výkon 67,75. Zdeňka Pražáková dolétla v trojskoku na 10,83 m a bylo z toho třetí místo a další cenné body. Tradičně se daří táborské štafetě a i v Praze potvrdila svoje kvality. Na prvním úseku při absenci Markéty Mikešové rozbíhala štafetu Nikola Černá a spolu s Lucií Šetelíkovou, Kateřinou Rajmovou a Denisou Chládkovou s přehledem zvítězily v čase 48,62.

Další osobní rekord si z Prahy odvezla Lada Studenovská. Její nový osobní rekord ve vrhu koulí má nyní hodnotu 11,26 m a to ve výsledkové listině znamenalo 5. místo. Zlepšení si připsala i Simona Bažantová, když v hodu diskem dokázala hodit 26,46 m.

 Všem závodnicím děkujeme za předvedené výkony a věříme, že si to nejlepší schovala na baráž, kde bude potřeba s maximálním nasazením a v plné sestavě se poprat o prvoligovou příslušnost, kam táborské závodnice rozhodně patří.  

 

100 m/Ženy Rozběh2 w+2.0
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
1 Vodičková Pavla 965507 TJ Vodní stavby Tábor 12.89        
 
100 m/Ženy FináleA w-0.3
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
3 Vodičková Pavla 965507 TJ Vodní stavby Tábor 12.75       8.00
 
200 m/Ženy Běh1 w+0.3
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
1 Šetelíková Lucie 936207 TJ Vodní stavby Tábor 25.52       11.00
4 Chládková Denisa 955817 TJ Vodní stavby Tábor 26.48       7.00
 
200 m/Ženy Běh2 w+0.2
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
  Vodičková Pavla 965507 TJ Vodní stavby Tábor DNP        
 
400 m/Ženy Běh2
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
5 Černá Nikola 936208 TJ Vodní stavby Tábor 67.34        
6 Pincová Monika 935822 TJ Vodní stavby Tábor 69.26        
  Studenovská Lada 825404 TJ Vodní stavby Tábor DNF        
 
1500 m/Ženy Finále
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
7 Markvartová Adéla 915211 TJ Vodní stavby Tábor 5:18.24       4.00
 
100 m překážek/Ženy Běh1 w-0.1
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
1 Rajmová Kateřina 896101 TJ Vodní stavby Tábor 14.21       11.00
3 Šetelíková Lucie 936207 TJ Vodní stavby Tábor 15.24       8.00
 
400 m překážek/Ženy Běh1
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
2 Brusová Monika 926027 TJ Vodní stavby Tábor 67.55       9.00
4 Zimmermannová Zlata 935119 TJ Vodní stavby Tábor 69.61       6.00
 
4 x 100 m/Ženy Běh1
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
1 A - Černá, Šetelíková, Rajmová, Chládková   TJ Vodní stavby Tábor 48.62       11.00
 
4 x 100 m/Ženy Běh2
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
3 B - Křemenová, Pincová, Zimmermannová, Brusová   TJ Vodní stavby Tábor 53.28       2.00
 
4 x 400 m/Ženy Běh1
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
3 A - Brusová, Studenovská, Zimmerannová, Černá   TJ Vodní stavby Tábor 4:22.87       7.00
 
skok vysoký/Ženy Finále
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
2 Brázdová Tereza 946229 TJ Vodní stavby Tábor 1.65       9.00
6= Zykánová Adriana 956013 TJ Vodní stavby Tábor 1.54       4.50
13= Vojtěchová Zuzana 965428 TJ Vodní stavby Tábor 1.48        
 
skok daleký/Ženy Finále
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
11 Chládková Denisa 955817 TJ Vodní stavby Tábor 4.77        
 
trojskok/Ženy Finále
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
3 Pražáková Zdeňka 836108 TJ Vodní stavby Tábor 10.83       8.00
 
vrh koulí 4kg/Ženy Finále
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
5 Studenovská Lada 825404 TJ Vodní stavby Tábor 11.26       6.00
  Makovcová Hana 956127 TJ Vodní stavby Tábor DNP        
 
hod diskem 1kg/Ženy Finále
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
13 Bažantová Simona 955109 TJ Vodní stavby Tábor 26.46        
  Jelínková Kateřina 966104 TJ Vodní stavby Tábor DNP        
 
hod kladivem 4kg/Ženy Finále
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
10 Křemenová Michaela 945628 TJ Vodní stavby Tábor 20.35       1.00
 
hod oštěpem 600g/Ženy Finále
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
9 Studenovská Lada 825404 TJ Vodní stavby Tábor 34.17       2.00
15 Bažantová Simona 955109 TJ Vodní stavby Tábor 26.72        
  Dvořáková Iva 925913 TJ Vodní stavby Tábor DNP        
  Jelínková Kateřina 966104 TJ Vodní stavby Tábor DNP        
 
Celkový bodový stav/Ženy Stav v kole
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
7 TJ Vodní stavby Tábor   TJ Vodní stavby Tábor 1       114.5
 
Celkový bodový stav/Ženy Celkový stav
poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
7 TJ Vodní stavby Tábor   TJ Vodní stavby Tábor 4       383.7

 

 

Do německého Mindelheimu se vydala skupina táborských atletek se čtveřicí atletek z Nového Města nad Metují, aby změřily své síly v konkurenci závodnic z Německa, Rakouska, Švýcarska  a Lichtenštejnska.

Hned v úvodní disciplíně, kterou pro nás netradičně byla štafeta 4x100 m, se kvarteto z juniorského šampionátu ve složení Markéta Mikešová, Lucie Šetelíková, Hanka Makovcová a Denisa Chládková opět dostalo pod hranici čtyřiceti devíti vteřin a zvítězilo v čase 48,85 před štafetou z Nového Města nad Metují. Nebýt chyb v předávkách, mohl být výsledný čas ještě lepší :-) Druhé vítězství přidala Lucie Šetelíková, když i přes protivítr dokázala stlačit své letošní maximum na 25,31 a posunula se tak v českých tabulkách juniorek už na třetí místo.  Druhé místo a rovněž letošní maximum v běhu na 100 m překážek zaběhla Markéta Mikešová. K pokoření hranice patnácti vteřin chyběly pouhé dvě setiny a tak se budeme těšit, že tato hranice padne právě v Táboře na Velké ceně. Stejné umístění a letošní maximum se podařilo v hodu oštěpem Ladě Studenovské. I přes zranění a drobné se potýkání s technikou dolétl oštěp do vzdálenosti 37,44 m. Pár centimetrů jí pak chybělo ve vrhu koulí k pokoření osobního rekordu a tak výkon 10,65 m je letošním nejlepším výkonem. Druhé místo vybojovala i Tereza Brázdová ve skoku vysokém po překonání 161 cm. Tereza může trochu litovat prvního pokusu na výšce svého osobního rekordu 164 cm, který opravdu jen lehce shodila. Na medailová místa se dostaly i dálkařky Monika Mašková a Denisa Chládková. Denisa vstoupila do soutěže lehce nachlazená a opět nejlepší pokusy předvedla v prvních dvou pokusech, ale bohužel s přešlapy. Do výsledků se jí započítává shodný výkon jako Monice Maškové 502 cm. Raritou je, že i druhý nejdelší pokus měly obě shodný – 499 cm. Budeme si přát, aby v Táboře obě atakovaly své osobní rekordy. Premiérou byla pro Hanku Makovcovou soutěž koulařek se čtyřkilogramovým náčiním, protože doma soutěží tato kategorie s tříkilogramovou koulí. 4. místo a výkon 9,28 m je novým osobním rekordem. 

Nyní bude čekat některé táborské závodníky a závodnice start na partnerském mítinku Velká cena Nového Města nad Metují v sobotu 23. července a pak se budeme těšit, že se v rámci jubilejní Velké ceny Tábora představí to nejlepší, co v současné době táborská atletika má.

alt

O víkendu se za téměř neatletického počasí konalo letošní MČR mužů a žen. Premiérově se toto mistrovství konalo v Brně, kde stadion prošel rozsáhlou rekonstrukcí včetně nového povrchu Mondo. Naše pozornost se upírala k poslední možnosti Kateřiny Rajmové k pokoření limitu pro ME do 22 let. Ten měl hodnotu 13,85 a Katka po zranění v jarní části sezóny, tréninkovém výpadku se nyní dokázala dostat do potřebné formy, což dokazovala v posledních závodech. V Brně už v rozběhu zaběhla pěkných 13,87 a ve finále dokonce 13,67, což jí vyneslo i výbornou bronzovou medaili. Radost však kazila hodnota větru, který znehodnotil řadu výkonů, bohužel, i ten Katky, který by byl postačující k nominaci na ME do 22 let. Katka opět dokázala, že se dokáže na vrcholnou akci dobře připravit a soupeřky s ní musí počítat.

Táborská štafeta na 4x100 m ve složení Markéta Mikešová, Lucie Šetelíková, Kateřina Rajmová a Denisa Chládková, která před týdnem zaběhla v Táboře krajský rekord, chtěla při MČR tento čas opět atakovat. Už nasazení do druhého běhu, který s velkým přehledem naše děvčata vyhrála, se ukázalo jako chyba a může nás mrzet, že nemohla naše štafeta startovat v prvním běhu, kam výkonem rozhodně patřila. Pouhých 26 setin chybělo na bronzovou medaili, ale i tak čas 48,46 je druhým nejlepším výkonem táborské štafety. Děvčata si tak mohou zkusit boj o medaile ještě při podzimním MČR do 22 let, které se bude konat v Písku.

V běhu na 200 m se představily Lucie Šetelíková a Denisa Chládková. Pro Denisu to byla první příležitost startu na MČR dospělých a už to, že byla vybrána, bylo úspěchem. Bohužel výkony obou táborských závodnic byly ovlivněny chladným a deštivým počasím. Lucie Šetelíková zaběhla 25,79 a Denisa Chládková 26,62.

alt

 

 

 

 

V těchto dnech vyšel další OTA, jehož zrod byl velmi náročný a díky velké vstřícnosti paní Škrábkové z tiskárny ABAK, která v neuvěřitelné rychlosti zpracovala zaslané podklady a časopis vytiskla, mohl OTA být distribuován ještě před odchodem na prázdniny. Bohužel se ne všechno do časopisu vešlo a tak se snažíme příspěvky Šárky Chládkové a Romana Béma zveřejnit touto cestou. Všem přispěvatelům patří poděkování za dodání podkladů a přejeme všem příjemné počtení letošního druhého čísla.

Ve dnech 21. – 26.6 2011 se v Olomouci konala olympiáda dětí a mládeže. Za Jihočeský kraj odjelo bojovat 51 atlet, z čehož 7 bylo z našeho oddílu.

Nejlépe se z našich vedlo Michaelu Urbanovi v kategorii starších žáků.  Startoval v běhu na 300 m a ve štafetě 3x300 m. V běhu na 300 m získal bronzovou medaili v novém osobním rekordu 37,23. Druhou medaili stejné hodnoty přidal spolu s Jakubem Krausem a Filipem Habrdou ve štafetě 3x300 m.

Starší žákyně Monika Mašková startovala ve skoku dalekém, kde v krásném osobním rekordu 546 cm získala čtvrté místo, stejné pak i ve štafetě 4x60m  a v běhu na 60 m jí jen na tisíciny utekl postup mezi finálovou osmičku.

Ve  skoku vysokém starších žákyň jsme měli hned dvě závodnice. Milušku Hanslovou a Zuzanu Vojtěchovou.  Obě se kvalifikovali  do finále, když skočili požadovaný limit 153 cm. Ve finále se dařilo o něco méně a tak  148cm stačilo Vojtěchové na 13. místo a Hanslové na 17. místo.

Táborští závodníci mají za sebou druhé venkovní mistrovství České republiky.  Do Ostravy na „Gigant“ odjely bojovat kategorie dorostu a juniorů. Loňské mistrovství se konalo právě v Táboře a zde se táborským velmi dařilo. Ani letos se však mezi českou špičkou neztratili a některým se do ní podařilo výrazně promluvit.

První den mistrovství začal pro táborské dálkou dorostenek. Po více jak měsíčním výpadku z důvodu zranění se do dálkařského sektoru vrátila Denisa Chládková. Ve větrné loterii se nepodařil platný výkon a po dvou přešlapech a jednom velkém nedošlapu se Denisa se soutěží rozloučila. Potěšující může být, že zranění z ligy již nebránilo ve skákání a tak se bude moci pokusit spravit si chuť na 3. kole ligy na domácím stadionu, kde v rámci Poháru rozhlasu letos skočila 570 cm.

Jako druhá do bojů zasáhla Markéta Mikešová. Nejprve v rozběhu na 100 m překážek postoupila do finále a následně absolvovala dálkařskou soutěž. Prvním pokusem dolétla na 528 cm, druhým o pouhé dva centimetry méně, ale bez prkna a třetí, který byl daleký, byl přešlap a tak na Markétu zbylo nevděčné první nepostupující místo do finále. Ve finále na 100 m překážek si zaběhla i přes protivítr svůj letošní nejlepší výkon a časem 15,25 obsadila 7. místo.

 

Druhé kolo ligy v Českých Budějovicích bylo sice z pohledu táborských závodnic ovlivněno zraněními a nemocemi, ale na druhé straně taky chutí ostatních si zazávodit ve výkonnostně  náročné soutěži.

K letošním stálicím patří překážkářky na stovce, když Katka Rajmová s přehledem vyhrála v letošním osobáku za 14,44 sec. a ještě Markéta Mikešová doběhla pátá za 15,63. Druhé vítězství si vyběhly sprinterky ve štafetě na 4x100m ve složení Mikešová, Šetelíková, Rajmová, Mašková ve skvělém čase 48,77sec. Sprinterky se správně nahecovaly, když je rozhodčí původně nechtěli pro organizační chybu pořadatele připustit ke startu! Ještě druhá štafeta s hostujícími Vodičkovou a Laštovkovou a Makovcovou s Pražákovou byla šestá. Za 51,02 sec. Třetí byly stále zlepšující se Lucie Šetelíková na 200m za 25,83 sec. a Zdeňka Pražáková v trojskoku s 11,01m.

Skvělý vstup do sezóny měla vrhačka Zdenka Müllerová, když byla čtvrtá v disku (37,54m), šestá v kouli (11,18m) a 9. v kladivu – 31,08m a tak maminka od dvou dětí získala úctyhodných 14. bodů.

Do formy se dostávají výškařky, 5. Adína Zykánová a 6. Tereza Brázdová, obě skočily 159cm a jen lehce shazovaly pokusy o osobák 163cm. Ještě Zuzka Vojtěchová byla 10. V oštěpu překonala hostující Katka Jelínková kr.rek. žactva 38, 85m a byla šestá. Devátá Lada Studenovská hodila 34,45m a v kouli byla desátá s 10,21m. Na 1500m ve vedru zaběhla 7. Adéla Markvartová čas 5:07,16 min. V dálce byla osmá žákyně Monika Mašková s 504 cm . Na 200m 9. hostující žákyně Pavla Vodičková za 26,76sec.

V náročné štafetě 4x400m byly deváté Křemenová, Markvartová, Pincová a Brusová.

Za celkových 93, 2 bodu byly táborské atletky ve druhém kole opět sedmé.

Třetí kolo ligy bude na domácím stadionu v Táboře v sobotu 25. června.

Toto MČR žáků bylo poznamenáno skvělou partou kluků, kteří se spolu skamarádili a začali si vytvářet skvělou atmosféru.

Michael začal první den během na 100m překážek. Toto mistrovství bylo brzy, a proto nebylo možné doladit překážky, ale přesto zaostal o jednu setinu za osobním rekordem (15,57s). Druhou disciplínou byl hod diskem. Není to Michaela silná disciplína, protože neumí dokonale otočku, ale zaskočil soupeře prvním hodem za 30m a výkonem z třetí  série 34,74m skončil v této disciplíně na 4. místě. Následovala tyč, která byla jednou ze slabších disciplín. V tyči nakonec předvedl slušných 270cm a měl i navíc, ale začalo se ozývat tříslo, a tak už bylo náročné skloubit rozběh s odrazem. Po tyči byl na programu oštěp. Michael potrénoval jeden trénink před MČR dlouholetým táborským oštěpařem Ctiborem Cabadajem a přineslo to své ovoce. Vytvořil si hned prvním hodem osobní rekord o úctyhodných deset metrů (35,36m) a držel se v kontaktu s čelem závodu. Po prvním dnu nasbíral 1857b a zakončil ho na jedenácté příčce.

Druhý den začal o poznání lépe, přišla totiž jeho silná disciplína běh na 60m. Michael nezklamal a doběhl pro čas 7,54s a rázem vylétl na průběžné 5. místo. Další disciplína byla dálka. Nemohl se srovnat s technikou, ale nakonec předvedl solidních 558cm (z druhé nohy :-D). Ve vrhu koulí  se při rozhazování vůbec nedařila technika sunu a první pokus podle toho také vypadal. Na druhý pokus šel do kruhu nahecovaný a vrhnul osobní rekord 11,48m. Po kouli následovala výška i tam si vytvořil osobní rekord výkonem 169cm. Stále to znamenalo 5. místo a dalo se na poslední disciplíně (1000 m) zaútočit na stupně vítězů. Nakonec to bohužel nestačilo na medaili, ale přesto ukázal dravost závodníka a bojovníka, jenž znamenala další osobní rekord (3:02,02min). V celkovém hodnocení stáhl 80b a nakonec z toho bylo 5. místo (4818b).

Michael byl ve víceboji nejmladší a sbíral cenné zkušenosti na příští rok, kde bude útočit na nejvyšší příčky, pokud bude sloužit zdraví.

Tímto bych poděkoval za spolupráci trenérů TJ VS Tábor za pomoc při tréninkách. Velké dík také patří Tomáši Purmanovi za tréninkové plány pro Michaela.

Jaroslav Drda - trenér

O prodloužení táborské medailové série z vícebojařských šampionátů se postarala při letošnímMČR ve vícebojích Monika Mašková (žákyně sportovních tříd na ZŠ Mikuláše z Husi) v kategorii starších žákyň. Táborskou medailovou sérii zahájila v roce 2006 právě na vícebojařském šampionátu v Táboře Markéta Mikešová, když získala zlatou medaili mezi staršími žákyněmi. Tu pak obhájila o rok později v Olomouci a v roce 2008 mezi dorostenkami získala svůj zlatý hattrick. Po roční odmlce, která byla vynucena operací a dlouhou rekonvalescencí, se však v minulém roce vrátila a dokázala vybojovat v sedmiboji bronzovou medaili. O táborské medaile se postarali kromě Markéty Mikešové, i Lucie Šetelíková (zlato 2008 a 2010), Denisa Chládková (zlato 2008, 2009 a 2010), Michal Urban (zlato 2010) a právě Monika Mašková, která svůj republikový titul ve víceboji vybojovala v roce 2009 v Jablonci nad Nisou v kategorii mladších žákyň.

Letošní mistrovský sedmiboj zahájila Monika v protivětru – 2,3 m/s osobním rekordem na 100 m překážek časem 16,20. Ve výšce se konalo další zlepšení osobního rekordu, který si Monika vylepšila na 154 cm. V kouli se však v prvních dvou pokusech trápila s technikou a tak díky třetímu pokusu, který měl hodnotu 8,47 m, mohla pokračovat v útoku na vícebojařský osobní rekord a hranici 4000 bodů. Souboj s protivětrem se konal i v závěrečné disciplíně prvního dne, běhu na 150 m. I přes protivítr – 2,8 m/s se podařilo zaběhnout kvalitní výkon 19,89.

Druhý den se Monika blýskla ve skoku dalekém, kde o pouhý jeden centimetr zaostala za svým letošním maximem a po výkonu 523 cm ji patřila průběžná 4. příčka. Hod oštěpem byl další disciplínou, kde padlo osobní maximum. Hod 24,64 m posunul Moniku před závěrečným během na 800 m na medailovou pozici. V čele soutěže žákyň byla s velkým náskokem Barbora Zatloukalová z Olomouce, na druhém místě domácí slávistická Lada Svárovská. Na ní Monika ztrácela úctyhodných 217 b. Ovšem na dalších místech byl odstup závodnic na čtvrtém, pátém a šestém místě velmi malý a tak souboj o medaile byl otevřený až do poslední disciplíny, běhu na 800 m.  Monika v dramatickém souboji uhájila a výkonem 4 182 b. si vytvořila nový osobní rekord a dokonce téměř vymazala velký náskok Svárovské, které těsně o pouhých pět bodů skončila na druhém místě.

V soutěži starších žáků absolvoval svoji premiéru v devítiboji Michal Urban. Loňský mistr ČR v pětiboji mladších žáků se v souboji se staršími kolegy neztratil a vybojoval parádní páté místo za výkon 4 818 b. Více o průběhu jeho mistrovského vystoupení přineseme v hodnocení jeho trenéra Jaroslava Drdy. 

alt

 

 

V sobotu 21. května odstartoval pro naše družstvo žen další prvoligový ročník 1. kolem v Praze ve Stromovce.Táborské závodnice si do letošního ročníku asi přinesly zbytek smůly ze závěru minulé sezóny. Velká marodka citelně oslabila vyhlídky na lepší umístění. Uznání proto patří všem, které se s menšími či většími zdravotními obtížemi obětovaly pro družstvo, stejně jako i ty, které absolvovaly velmi náročné kombinace disciplín. Bohužel ani takováto bojovnost nepřinesla lepší než poslední sedmé místo. Takto zůstává jedinou útěchou, že po odstoupení družstva z Ústí nad Labem, nebude v letošním roce nikdo sestupovat přímo a o prvoligové příslušnosti se bude rozhodovat, jako v minulém roce, opět v podzimní baráži.

Jediné vítězství získala pro táborské barvy Kateřina Rajmová, když ve své parádní disciplíně zaběhla, i navzdory zraněnému kotníku, pěkných 14,69. Na pátém místě pak za ní doběhla v letošním nejlepším výkonu Markéta Mikešová.

Dalším, bohužel již i posledním, „medailovým“ umístěním se může pochlubit ve skoku dalekém Denisa Chládková. Bohužel si v průběhu soutěže poranila patu a tak nemohla navázat na kvalitní výkon ze čtvrtečního Poháru rozhlasu, kde skočila 570 cm a o pouhý jeden centimetr zaostala za svým osobním rekordem.

Čtvrté místo v trojskokanském soutěži vybojovala Zdeňka Pražáková. Hostující Kateřina Jelínková z Nové Včelnici si při své premiérovém startu v I. Lize vytvořila nový osobní rekord hodu oštěpem výkonem 38,48 m a za to jí patřilo pěkné 5. místo. Stejné místo vybojovala i štafeta na 4x100 m ve složení Mikešová, Šetelíková, Rajmová a Pražáková. Šesté místo obsadila Lucie Šetelíková v běhu na 100 m a Denisa Chládková ve skoku vysokém. Velmi náročný vytrvalecký dvojstart absolvovala Adéla Markvartová, když v běhu na 3000 m skončila na 6. místě a 7. místo si připsala v běhu na 1500 m.

Další kolo se koná 4. června v Českých Budějovicích a přáním táborské atletiky je především uzdravení zraněných a nemocných závodnic, aby družstvo mohlo pomýšlet na lepší celkové umístění.