Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Běžci AC a VS se u dačického zámku prosadili na bednu

Začátkem dubna zahajují atleti svou venkovní sezónu krajským přeborem v přespolním běhu. Mistrovský závod se tentokrát konalo za chladného aprílového počasí v zámeckém parku v Dačicích. Na start se postavilo i sedm závodníků AC Tábor a devět běžců z oddílu VS Tábor. Táborské listy - 10.4.2003Začátkem dubna zahajují atleti svou venkovní sezónu krajským přeborem v přespolním běhu. Mistrovský závod se tentokrát konalo za chladného aprílového počasí v zámeckém parku v Dačicích. Na start se postavilo i sedm závodníků AC Tábor a devět běžců z oddílu VS Tábor. V kategoriích mladšího žactva bral táborský AC dvě stříbrné medaile zásluhou Lenky Vaňkové (na trati 1050 m) a Václava Pokrupa (1785 m). Mezi mladšími žákyněmi doběhla na 6. místě Martina Chalupská, desátá byla Sabina Bujňáková a dvanáctá Markéta Mikešová. Mezi žáky dosáhl na 9. místo Jan Musil, třináctý skončil Lukáš Chládek. V kategoriích staršího žactva si po výborném výkonu vybojoval mistrovský titul Petr Krch z VS Tábor, když v posledním okruhu setřásl celkově druhého Davida Bujnovského ze Sokola Č. Budějovice. Těsně pod stupni vítězů zůstal Jan Jakeš. Bronz si z Dačic odvezla Lucie Šedivá, ve stejné kategorii obsadila Eva Pláničková 7., Martina Cermanová 9. a Hana Karmanová 11. místo. V kláních dorostenek měl Tábor zastoupení v Pavle Melicharové, která dokázala po přechodu z mladší kategorie vyválčit bronzovou medaili. Muži měli vypsaný jen nemistrovský závod na 5880 m. První místa obsadili táborští závodníci - Zdeňkovi Nerudovi se podařilo zdolat trať za 21:13 min, o třiačtyřicet vteřin později proťal cíl Michal Jedlička.