Atleti po polovině sezóny

07.08.2003Mistrovstvími České republiky vyvrcholila první polovina atletické sezóny. V soutěžích jednotlivců se závodníkům atletického oddílu TJ VS Tábor podařilo přivézt dva mistrovské tituly, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. K tomu je ještě třeba připočítat jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili z halových mistrovství.

K tomu je ještě třeba připočítat jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili z halových mistrovství. Naši závodníci vylepšili několik krajských rekordů a dokonce i jeden rekord České republiky.

Nejúspěšnějším závodníkem táborských VS je dorostenec Marek Hrubý, který při republikovém přeboru vybojoval zlatou medaili v běhu na 400m překážek a k tomu vytvořil i nový český rekord časem 53,72. Za své výkony v první části sezóny byl i nominován do reprezentačního družstva pro mezistátní utkání, ve kterém právě na této trati poprvé pokořil hranici 54 sekund.

O druhou zlatou medaili z mistrovství České republiky se zasloužila Blanka Povolná, když mezi juniorkami zvítězila ve skoku vysokém v novém osobní rekordu 178cm, čímž zaostala o 2 cm za krajským rekordem táborské odchovankyně a nyní reprezentantky Ivy Strakové. Stříbrnou medaili přivezli Radovan Hrubý a Eliška Sixtová. Radovan Hrubý ji vybojoval v hale v běhu na 50m překážek mezi juniory a Eliška Sixtová ve skoku o tyči žákyň, když výkonem 285cm vytvořila i nový krajský rekord žákyň.

Pro bronzovou medaili si při juniorském mistrovství doběhl v závodě na 400m překážek Martin Drtina a potvrdil svou náležitost k republikové špičce v této disciplíně. V hale se mezi žáky prosadil ve skoku dalekém Vilém Lauryn a těsně atakoval šestimetrovou hranici.

Několikrát zůstali naši závodníci těsně pod stupni vítězů. V hale to byli Marek Hrubý v závodě na 400m dorostenců a Petr Krch na žákovském mistrovství ČR v závodě na 1500m. Na venkovních mistrovstvích to byli 2x Václav Gabriel ve skoku o tyči a ve skoku dalekém, Eliška Sixtová ve vrhu koulí žákyň a štafeta žáků na 3x300m. Na mistrovství mužů a žen pak vyrovnáním krajského rekordu obsadila za výkon 360cm 5.místo Barbora Táborská a 6.místo ve stejné disciplíně za 460cm Tomáš Purman. 6.místo pak vybojoval mezi žákovskými vícebojaři Václav Gabriel a 8.místa na tomto mistrovství obsadily Eliška Sixtová - žákyně a Lucie Permedlová - dorostenky. 7.místa pak ještě přivezli Petr Krch v závodě na 1500m překážek a 1500m žáků a Radovan Hrubý za 110m překážek juniorů.

I v soutěžích družstev zaznamenaly táborská družstva po první části soutěží družstev dobrá umístění. Ve starší žácích a žákyních jsou táborská družstva na 1.místech, dorostenky jsou stejně jako junioři na 3.místě, ženy B figurují na 2.místě. V II.NL je družstvo žen po 3 kolech na 4.místě a muži budou muset vynaložit všechny svoje síly, aby v podzimní části uhájili ligovou účast i pro příští rok. V podzimní části pořádají táborští atleti svoje tradiční závody Velkou cenu Tábora, která se již druhým rokem kvůli špatnému stavu táborského stadionu pořádá v Nové Včelnici, Memoriál Ing. Zbyňka Šourka ve skoku vysokém a Běh Pintovkou. Právě 42.ročník Velké ceny Tábora se koná již v neděli 17.8. od 10 hod. v Nové Včelnici. Tímto bychom rádi na tento závod pozvali všechny příznivce atletiky. Doufejme, že již naposledy mimo Tábor.