Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Bronzová medaile Barbory Táborské

15.09.2003O víkendu se konalo poslední mistrovství České republiky v atletice. V Litomyšli se sešli závodníci do 22 let, aby si rozdělili poslední mistrovské sady medailí. 15.09.2003O víkendu se konalo poslední mistrovství České republiky v atletice. V Litomyšli se sešli závodníci do 22 let, aby si rozdělili poslední mistrovské sady medailí. Do bojů zasáhlo pět táborských závodníků. I přes nepřízeň počasí v sobotu se podařilo Barboře Táborské (trenér Pavel Beran ml.; USK Praha) vybojovat v tyčkařském závodě žen vynikající bronzovou medaili za výkon 340cm. Hned druhý den startovala na tyčkařské exhibici v Liberci, kde obsadila rovněž 3.místo výkonem 330cm. Výkony ostatních táborských atletů v sobotu byly ovlivněny vytrvalým déštěm a velmi chladným počasím. Přesto se s tím nejlépe vyrovnal Marek Víta, který celou sezónu ostřeloval hranici 50s na trati 400m. Tuto hranici minulý týden pokořil jeho mladší oddílový kolega Marek Hrubý (49,87s) a to byl možná správný motivační prvek pro Marka Vítu. Hned v rozběhu zaběhl čas 49,86, čímž překonal týden starý nejlepší krajský výkon roku právě Marka Hrubého o 1 setinu sekundy. Vybojoval si tak postup do B finále, které jasně vyhrál a v dalším osobním rekordu 49,56s obsadil celkově 7.místo. Marek Hrubý startoval rovněž v běhu na 400m a po pomalejší první části trati doběhl v čase 50,40, což je jeho třetí nejlepší výkon. Martin Drtina se v poslední době potýkal se zdravotními problémy a tréninkové manko se projevilo i při mistrovském závodě na 400m překážek. K tomu se přidaly technické problémy a výkon 57,18 znamenal pouze postup do B finále, které již Martin neabsolvoval. Juniorská mistryně ČR ve skoku vysokém Blanka Povolná měla černý den. Nepodařilo se jí vyrovnat s nepřízní počasí a technickými problémy a výkonem 158cm výrazně zaostala za svým osobním rekordem. V letošním roce se táborským atletům podařilo přivézt ze všech venkovních mistrovství ČR, s výjimkou mistrovství ČR mužů a žen v Olomouci, vždy alespoň jednu medaili. Na mistrovství ČR žáků a žákyň získala Eliška Sixtová (trenér Tomáš Purman) stříbrnou medaili ze skoku o tyči, z dorosteneckého mistrovství pak v novém českém rekordu přivezl zlatou medaili Marek Hrubý (trenér David Bor) ze závodu na 400m překážek, z juniorského šampionátu další zlatou medaili přivezla do Tábora Blanka Povolná (trenér Roman Bém) za skok vysoký a k tomu přidal bronz Martin Drtina (trenér David Bor) ze závodu na 400m překážek. Ovšem ani v Olomouci se táborští závodníci při mistrovství ČR mužů a žen neztratili. Výborné 5.místo vybojovala mezi tyčkařkami Barbora Táborská a 6.místo ve stejné soutěži mužů obsadil Tomáš Purman. Příští víkend budou startovat na mezistátním utkání do 15 let ve slovenském Trenčíně Eliška Sixtová a Václav Gabriel (trenérem obou závodníků je Tomáš Purman) ve skoku o tyči. Pro oba závodníky je to reprezentační premiéra a podle posledních výkonů můžeme očekávat útoky na jejich letošní maxima.