Táborští atleti bojovali na halovém MČR

16.02.2004O minulém víkendu se konalo v pražské hale ve Stromovce halové mistrovství ČR dorostu a juniorů. Do Prahy odjela skupina atletů VS Tábor, z nichž největší ambice měli svěřenci trenéra Tomáše Purmana. 16.02.2004O minulém víkendu se konalo v pražské hale ve Stromovce halové mistrovství ČR dorostu a juniorů. Do Prahy odjela skupina atletů VS Tábor, z nichž největší ambice měli svěřenci trenéra Tomáše Purmana. Mezi dorostenci startovali Václav Gabriel a Filip Dvořáček. Oba potvrdili v této sezóně dobrou připravenost a mohli tak pomýšlet na přední pozice. Lépe si vedl Václav Gabriel, který po překonání laťky na 380cm si vytvořil nový osobní rekord a obsadil tak 5.místo. Medaile však byla na rovných čtyřech metrech. Filip Dvořáček absolvoval mistrovskou premiéru. V rozeskakování vše nasvědčovalo tomu, že bude atakovat své maximum, ale nervozita způsobila, že si z Prahy odváží 8.místo za výkon 340cm. Mezi tyčkařkami bojovala loňská stříbrná z mistrovství ČR žákyň Eliška Sixtová. V letošním roce již skočila 310cm, ale při mistrovství se ukázalo, že tyč, kterou má k dispozici je měkká a tak 7.místo a výkon 280cm bylo maximem, co se dalo s měkkou tyčí skočit. Tento výkon by stačil na třetí místo, ale rozhodovaly pokusy, na které byla Eliška horší než její soupeřky. Václav Gabriel ještě startoval v dalších disciplínách. Ve skoku dalekém obsadil skokem 595cm sice až 16.místo, ale bylo to po velkém nedošlapu. V trojskoku skočil 12,09m a vybojoval 9.místo. Eliška Sixtová se po tyči představila v soutěži koulařek. Tam skončila při své dorostenecké premiéře na 17.místě za výkon 10,44m. Mezi dorostenkami bojovala ve třech disciplínách Lucie Permedlová. Loni na tomto šampionátu skončila ve skoku vysokém sedmá a chtěla toto umístění zopakovat. Bohužel lehce shozených 160cm jí vyneslo pouze 14.místo. Na překážkách obsadila v rozběhu 7.místo v čase 10,03 a v běhu na 400m si pak vytvořila letošní maximum časem 63,18. Lucie Permedlová společně s Václavem Gabrielem a Eliškou Sixtovou se představí ještě na halovém mistrovství ČR ve vícebojích. To se bude konat na konci února. Mezi tím bude startovat Barbora Táborská na halovém mistrovství mužů a žen, které se koná o tomto víkendu rovněž v pražské hale ve Stromovce. V letošním roce předvádí vyrovnanou formu a již několikrát překonala své loňské maximum ve skoku o tyči 360cm. Ve stejnou dobu odjedou i mladší žáci a žákyně AC Tábor do Nové Včelnice k bojům o krajské tituly.