Mladí táborští atleti na mistrovství ČR

Pražská hala ve Stromovce se stala o uplynulém víkendu dějištěm mistrovství České republiky dorostu a juniorů. Do Prahy odjela i skupina atletů VS Tábor. Táborské listy - 17.2.2004Pražská hala ve Stromovce se stala o uplynulém víkendu dějištěm mistrovství České republiky dorostu a juniorů. Do Prahy odjela i skupina atletů VS Tábor. Mezi dorostenci startovali Václav Gabriel a Filip Dvořáček. Oba potvrdili v této sezóně dobrou připravenost, a mohli tak pomýšlet na přední pozice. Lépe si nakonec vedl Václav Gabriel, který si překonáním laťky na 380 cm vytvořil nový osobní rekord a obsadil 5. příčku. Medaile se však houpaly na rovných čtyřech metrech. Filip Dvořáček prožíval svou mistrovskou premiéru. V rozeskakování vše nasvědčovalo tomu, že bude atakovat své maximum, nervozita však způsobila, že si z Prahy odváží jen 8. místo za 340 cm. Mezi tyčkařkami se představila i loňská stříbrná medailistka ze žákovského šampionátu Eliška Sixtová. V letošním roce již skočila 310 cm; v Praze se ale ukázalo, že tyč, kterou má k dispozici, je měkká a 7. místo i 280 cm je maximem, kterého se s ní dalo dosáhnout. Tento výkon sice stačil na bronz, ale na pokusy byla táborská tyčkařka horší než soupeřky. Václav Gabriel startoval i v dalších disciplínách. Ve skoku dalekém sice obsadil skokem 595 cm až 16. pořadí, měl však velký nedošlap. V trojskoku dolétl na 12,09 m a vybojoval 9. místo. Eliška Sixtová se po tyči představila také v soutěži koulařek. Při své dorostenecké premiéře tam skončila sedmnáctá za 10,44 m. Mezi dorostenkami bojovala hned ve třech disciplínách Lucie Permedlová. Ve výškařském mistrovském sektoru brala loni 7. místo a chtěla toto umístění zopakovat, bohužel lehce shozených 160 cm jí stačilo jen na 14. místo. V rozběhu překážkářského sprintu obsadila 7. místo (10,03 s) a v běhu na 400 m si pak vytvořila letošní maximum časem 63,18 s. Právě Lucie Permedlová společně s Václavem Gabrielem a Eliškou Sixtovou se v těchto dnech chystá na halové mistrovství ČR ve vícebojích (na konci února). Už o tomto víkendu se ale koná ve Stromovce seniorský republikový šampionát, kde se představí i Barbora Táborská. Letos se tato závodnice prezentuje vyrovnanou formou a ve skoku o tyči překonala již několikrát své loňské maximum (360 cm). Rovněž o víkendu cestuje mladší žactvo AC Tábor k bojům o krajské tituly do Nové Včelnice.