Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Krajský rekord Václava Gabriela

Pražský Strahov hostil o uplynulém víkendu Mistrovství České republiky v halových vícebojích. Po roční odmlce se těchto závodů účastnili i táborští atleti Lucie Permedlová a Václav Gabriel. Pražský Strahov hostil o uplynulém víkendu Mistrovství České republiky v halových vícebojích. Po roční odmlce se těchto závodů účastnili i táborští atleti Lucie Permedlová a Václav Gabriel. Vícebojařsky zkušenější z této dvojice, dorostenka Lucie Permedlová, skončila po dobrém výkonu na 9. místě. Dorostenec Václav Gabriel, nováček mezi vícebojaři, velice překvapil a v novém krajském rekordu obsadil 5. místo.Pětiboj dorostenek zahájila Lucie Permedlová výborně - osobním rekordem na 60 m překážek 9,73 s a standardním výkonem ve skoku vysokém 155 cm. V následující disciplíně, vrhu koulí, si pohoršila - 9,62 m nepatří k jejím nejlepším výkonům. Lucka však zabojovala a v posledních dvou disciplínách se opět ukázala v dobrém světle - ve skoku dalekém překonala 495 cm a zaostala za svým osobním rekordem o třináct centimetrů. Závěrečný běh na 800 m zvládla opět v osobním rekordu 2:35,52. S celkovým počtem 3117 bodů skončila 9. ze 14. zúčastněných závodnic.Hned v první disciplíně sedmiboje Václav Gabriel pokořil hranici osobního rekordu - 60 m uběhl za 7,59 s. Ve své parádní disciplině - skoku dalekém, tentokrát zaostal za svým osobním maximem dvaadvacet centimetrů. Přesto výkonem 598 cm skončil mezi prvními a v celkovém pořadí postoupil na sedmou příčku. Velmi příjemným překvapením skončilo Vaškovo vystoupení v koulařském sektoru, když poprvé vrhal pětikilogramovou koulí a překonal hranici jedenácti metrů (11,10 m). Poslední disciplína prvního dne - skok vysoký byl provázen problémy v sektoru a tak závodníci nepodávali své optimální výkony. Táborský dorostenec si výkonem 160 cm pohoršil a první den končil na 13. příčce. Druhý den vyšel Vaškovi ještě lépe než první - ve všech disciplínách si vytvořil osobní rekordy. 60 m překážek přeběhl za 9,23 s, ovšem největší překvapení táborského závodníka i jeho trenéra Tomáše Purmana teprve čekalo. Ve skoku o tyči byl díky svým výkonům jako jediný dorostenec zařazen do „silnější“ skupiny mezi muže. Přes problémy během rozeskakování a v začátku závodu, se Vaškovi povedlo jako prvnímu šestnáctiletému dorostenci v kraji překonat laťku ve výšce 400 cm. Tímto výkonem porazil všechny soupeře o více než půl metru a posunul se v průběžném pořadí na 9. místo. O konečném pořadí pak rozhodl závěrečný běh na 1000 m. I v něm se ukázala bojovnost táborského závodníka - cílem proběhl jako třetí v čase 2:55,38 a v celkovém pořadí se nečekaně posunul až na 5. příčku s 4305 body.