Mladý vícebojař Gabriel pátý na MČR

Také poslední únorový víkend se nesl ve znamení halových mistrovství České republiky v atletice. Tentokrát se vše odehrávalo v nafukovací atletické hale na Strahově, která byla koncem minulého roku přestavena na regulérní dráhu s 200 m oválem. Táborské listy - 2.3.2004Také poslední únorový víkend se nesl ve znamení halových mistrovství České republiky v atletice. Tentokrát se vše odehrávalo v nafukovací atletické hale na Strahově, která byla koncem minulého roku přestavena na regulérní dráhu s 200 m oválem. V dorostenecké kategorii vícebojařského šampionátu měla táborská atletika dvojnásobné zastoupení. Václav Gabriel (trenér Tomáš Purman) vstoupil do sedmiboje novým osobním rekordem na 60 m časem 7,59 s. Ve druhé disciplíně, skoku dalekém, zaostal o 22 cm za svým loňským maximem a výkonem 598 cm skončil sedmý. V následném vrhu koulí si opět vylepšil osobní rekord a za 11,10 m bral 9. místo. V poslední disciplíně prvního dne, výšce, se Gabrielovi vůbec nedařilo a pouhých 160 cm ho odsunulo na průběžné 13. místo. Druhý soutěžní den zahájili vícebojaři závodem na 60 m překážek. Táborský borec vyhrál svůj rozběh v dalším osobním rekordu (9,23 s.). Poté přišel na řadu skok o tyči, který je Gabrielovou parádní disciplínou (mezi specialisty obsadil na letošním halovém MČR páté místo za 380 cm). To se potvrdilo - nejenže opět posunul hranici svého maxima, ale jako vůbec první šestnáctiletý atlet na jihu Čech překonal čtyřmetrovou hranici. Když pak dosáhl dalšího výrazného posunu v běhu na 1000 m (nový osobní rekord časem 2:55,38 min), dostal se v konečném pořadí sedmiboje na výborné 5. místo se součtem 4305 bodů. Lucie Permedlová (trenér Libor Junek) odstartovala mistrovský pětiboj osobním rekordem na 60 m překážek (9,73 s.). Ve své nejsilnější disciplíně, výšce, určitě táborská naděje pomýšlela výš než na 155 cm. Ani v následné kouli nemohla být Permedlová s výkonem 9,08 m spokojena a náladu si spravila až v dálce zásluhou 495 cm. V závěrečném běhu na 800 m se mladá Táboračka vyhecovala k novému osobnímu rekordu 2:35,58 min., což jí v součtu všech pěti disciplín zařadilo na 9. místo (3117 bodů). Ve druhém víkendovém mistrovství republiky bojovalo žactvo. Táborskou atletiku zde zastupoval Patrik Oláh (trenér Petr Nývlt). Na svůj první šampionát jel tento závodník spíše na zkušenou, ale . . . Ve vrhu koulí vyválčil k velkému překvapení výborné 7. místo, kdy si o téměř půl metru vylepšil své loňské maximum na 13,38 m.