Barbora Táborská akademickou mistryní ČR

Na akademickém mistrovství ČR měla táborská atletika dvojnásobné zastoupení. Na akademickém mistrovství ČR měla táborská atletika dvojnásobné zastoupení.

Vítězstvím zahájila letošní sezónu Barbora Táborská (studentka VŠE), když v závodě tyčkařek překonala 335cm a stala se akademickou mistryní ČR. Jak sama po závodě řekla, více spokojená byla s umístěním než s výkonem. Vítězství zopakovala i při přeborech Prahy, kde startovala mimo soutěž a překonala 330cm.

Marek Víta (ČVUT-FEL) startoval při akademickém mistrovství ČR v závodech na 400m a 200m. Úspěšnější byl v závodě na 400m, kde obsadil výborné 5.místo za čas 50,70. V závodě na 200m pak skončil 7. s výkonem 22,92.

V současné době se oba připravují na úvodní ligová kola. Barbora Táborská bude startovat za Sokol Kolín v nejvyšší soutěži v extralize, kde bude za pražský PSK Olymp Praha hostovat i další táborská závodnice Romana Podušková. V I.národní lize budou startovat za Domažlice Marek Víta, Marek Hrubý a Martin Drtina, v ženách pak posílí družstvo Spartaku Praha 4 výškařka Blanka Povolná.

II.národní liga odstartuje v sobotu v Praze a tam se představí i družstvo žen VS Tábor pod vedením Romana Béma. Táborské ženy budou chtít zopakovat loňské postavení v ligové tabulce a důstojně reprezentovat táborskou atletiku.