Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Na medaili si dosáhnul pouze tyčkař Gabriel

Pořadatelem letošního atletického mistrovství ČR dorostu a juniorů se stal Liberec, pro který si splnilo kvalifikaci osm táborských závodníků. Pouze svěřenec trenéra Tomáše Purmana dorostenecký tyčkař Václav Gabriel dosáhl na medailové umístění. Táborské listy - 26.6.2004

Pořadatelem letošního atletického mistrovství ČR dorostu a juniorů se stal Liberec, pro který si splnilo kvalifikaci osm táborských závodníků. Pouze svěřenec trenéra Tomáše Purmana dorostenecký tyčkař Václav Gabriel dosáhl na medailové umístění.

Osobním rekordem 410 centimetrů obsadil Gabriel 2. místo a vybojoval tak pro táborské barvy jedinou medaili. Umístěním se dostal i do čela jihočeských historických tabulek šestnáctiletých tyčkařů a jako vůbec první překonal v tomto věku čtyřmetrovou hranici. Oddílový kolega Filip Dvořáček zaostal výkonem 390 cm deset centimetrů za svým letošním maximem.

V závodech na 400 m překážek se představili junioři Marek Hrubý (tr. Bor) a dorostenka Lucie Permedlová (tr. Junek). Na osmistovku dorostenců nastoupil Petr Krch (tr. Bor), který ve finále zaběhl svůj druhý nejlepší čas. V dalších běžeckých disciplínách se představila mílařka Pavla Melicharová (tr. Kabeš), ale mistrovský závod na 1500 m ji nezastihl právě v nejlepší formě, přesto si doběhla pro svůj zatím nejlepší čas, byť pětiminutovou hranici nepokořila.

Ve skoku o tyči dorostenek závodila Eliška Sixtová (tr. Purman). Těsně před závodem si limit pro start splnila také výškařka Aneta Váchová (tr. Bém).

Umístění: Gabriel 410 cm 2. místo Dvořáček 390 cm 8. místo Hrubý 55,70 6. místo Permedlová 1:06,11 6. místo Krch 2:02,54 8. místo Melicharová 5:00,94 9. místo Sixtová 265 cm 13. místo Váchová 154 cm 15. místo