Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Vítězové Velké ceny Tábora atletů: Hrubý a Melichová

Na útulném stadionku v Nové Včelnici pořádal táborský atletický oddíl již třiačtyřicátý ročník Velké ceny Tábora. Táborské listy - 19.8.2004 Na útulném stadionku v Nové Včelnici pořádal táborský atletický oddíl již třiačtyřicátý ročník Velké ceny Tábora.

V tradičních kláních změřili své síly vyslanci třinácti oddílů převážně z jihu Čech. Na startu se ovšem objevila i jedna zahraniční závodnice, Rakušanka Gunda Grubmüllerová.

Nejlepší tři atleti Velké ceny Tábora jsou hodnoceni na základě bodového přepočtu výkonů ve svých disciplínách. Mezi muži předvedl nejhodnotnější výkon závodu táborský Marek Hrubý v běhu na 400 m (čas 50,15 s.). Ze čtvrtky vzešla i bronzová příčka pro závodníka VS hájícího letos ligové barvy Domažlic Marka Vítu (čas 51,53 s.). Druhé místo si vysloužil jihlavský výškař Ladislav Urban za 195 cm. Také mezi ženami vládly běžkyně ze čtyřsetmetrové trati. Mezi vítěznou Janu Melichovou (Čéčova Č. Budějovice, čas 59,00 s.) a třetí Ludmilu Lechnerovou (Borovany, 1:00,06 min.) se dokázala prodrat jen táborská oštěpařka Lada Studenovská, která si zajistila stříbro výkonem 40,01 m.

Pokud vše dopadne dle očekávání, přestěhuje se příští ročník tam, kam patří - na domovský stadion Míru v Táboře.