Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Nadějná výškařka dobře studuje a také vaří

Jindřichův Hradec - Nová atletická naděje odmaturovala na jindřichohradeckém gymnáziu. Jmenuje se Blanka Povolná, závodně skáče do výšky a historicky patří mezi prvních šest žáků a studentů základních a středních škol v Jindřichově Hradci, které město veřejně ocenilo za jejich úspěchy.

Listy jindřichohradecka - 7.9.2004

Jindřichův Hradec - Nová atletická naděje odmaturovala na jindřichohradecké Obchodní akademii. Jmenuje se Blanka Povolná, závodně skáče do výšky a historicky patří mezi prvních šest žáků a studentů základních a středních škol v Jindřichově Hradci, které město veřejně ocenilo za jejich úspěchy.

Rodiče, kteří hrají rekreačně volejbal, mají z každého mého úspěchu velkou radost, sdělila devatenáctiletá Blanka po udělení městské ceny. Za největší svůj dosavadní úspěch považuje vítězství na mistrovství ČR juniorů a utvoření osobního rekordu. Je pyšná i na svou maturitu a přijetí na vysokou školu ekonomickou.

Do výškařského sektoru stadionu ji přivedli Alena Jandová z Počátek a Josef Jelínek z Nové Včelnice. Nyní trénuje s táborským trenérem Romanem Bémem šestkrát týdně po dvou hodinách.

Do budoucna však nepočítá s aktivní sportovní kariérou. Sport bude zřejmě vedlejší, ale velmi příjemné zpestření mého života. Chci hlavně dostudovat a pak založit rodinu, řekla nadšená kuchařka a cestovatelka.