Táborák Marek Hrubý zlepšil krajský rekord na 300 m

Podzimní část atletické sezóny zatím vychází táborskému závodníkovi Marku Hrubému v barvách Domažlic zcela podle představ.

Táborské listy - 8.9.2004

Po dvojnásobném vítězství na Velké ceně Tábora zaběhl na mítinku ve Staré Boleslavi nový krajský rekord v běhu na 300 m časem 35,00 s. Tréninkové časy navíc ukazovaly, že by mohl mladý závodník VS zaútočit na svá letošní maxima i na ostatních sprinterských tratích. Při mistrovství ČR družstev v Olomouci, které bylo zároveň baráží o postup do atletické extraligy, překonal na trati 400 m poprvé hranici 49 vteřin (48,90 s.) a obsadil skvělé 3. místo. Další osobní rekord si zaběhl i na dvoustovce a čas 22,32 s. mu vynesl v celkovém pořadí 4. příčku. V závěrečné štafetě na 4 x 400 m pomohl domažlickému klubu ke 2. místu.

Za týden čeká Marka Hrubého mistrovství ČR do 22 let a na tratích 200 m a 400 m se jistě pokusí zaútočit na své poslední výkony. Za domažlické družstvo startoval i další Táborák Martin Drtina. Na Hané si na trati 400 m překážek zaběhl své letošní maximum 56,34 s. a obsadil celkově 6. místo. Domažlický klub vybojoval na mistrovství ČR družstev s pomocí táborských závodníků 11. příčku a o dvě místa vylepšil své loňské umístění.