Co se děje v Hodoníně

MČR mužů a žen do 22 let

První den se na atletické stadionku v Hodoníně představili všichni tři táborští atleti... Marek Hrubý, Lada Studenovská. a Lucie Permedlová.

Jako první se na plochu stadionu vydala oštěpařka Lada Studenovská. Svým výkonem 36,87m a zaostala necelé čtyři metry za svým osobním maximem a umístila se tak na pěkném 10 místě.

Ve 14:50 se na start 400m postavil atlet Marek Hrubý. Na této trati se mu letos velmi daří... svoju formu potvrdil i ve druhém ze tři rozběhů. Doběhl druhý a hranici svého osobního rekordu posunul o dalších čtrnáct setin sekundy na 48,76s. Vysloužil si tak postup do zítřejšího finále.

Na startu 400m překážek se v Hodoníne pokusila vylepšit svůj letošní nejlepší čas také Lucie Permedlová. V prvním rozběhu nakonec proťala cílovou fotobuňku v čase 1:07,25s a doběhla si pro 5.místo ve svém běhu.