Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Marek Hrubý vybojoval 5.místo na MČR do 22 let

Hodonín hostil historicky třetí mistrovství ČR do 22 let. Z táborských závodníků odjela k mistrovským bojům trojice závodníků Marek Hrubý, Lucie Permedlová a Lada Studenovská. Největšího úspěchu dosáhl v závodě na 400m Marek Hrubý.  

Marek Hrubý vybojoval 5.místo na MČR

Hodonín hostil historicky třetí mistrovství ČR do 22 let. Z táborských závodníků odjela k mistrovským bojům trojice závodníků Marek Hrubý, Lucie Permedlová a Lada Studenovská. Největšího úspěchu dosáhl v závodě na 400m Marek Hrubý. Již v rozběhu si vylepšil svůj osobní rekord o 14 setin na 48,76 a vybojoval si postup do finále, ve kterém dostal nevýhodnou šestou dráhu. Přesto se mu podařilo vybojovat jako nemladšímu ze startovního pole pěkné 5.místo a časem 48,79 potvrdil velkou podzimní formu. Lucie Permedlová startovala v závodě na 400m překážek žen. Právě na této trati si při dorosteneckém mistrovství ČR doběhla pro výborné 6.místo. V Hodoníně zaostala o 1,14 vteřiny za svým osobním rekordem a čas 1:07,25 jí na postup do finále nestačil. 10.místo si v soutěži oštěpařek vyházela Lada Studenovská za výkon 36,84m. V letošním roce již hodila 41,12m, ale při mistrovství ČR se jí technickynedařilo.

Ačkoliv se již atletická sezóna pomalu blíží ke konci, ještě budou vrcholit zejména žákovské přebory družstev, v říjnu pak bude táborské družstvo mužů bojovat v baráži o postup do II.národní ligy a krajský výběr žactva a dorostu se utká v mezinárodním utkání s družstvy Horního Rakouska, Dolního Rakouska, Dolního Bavorska a Vysočiny. Krajský výběr Vysočiny se letos tohoto utkání zúčastní poprvé a rozšíří tak loňské čtyřutkání na pětiutkání. Původně se mělo toto mezinárodní utkání uskutečnit na nově zrekonstruovaném Stadionu Míru, ale vše bude záležet na postupu prací. V případě, že by se utkání nemohlo uskutečnit v Táboře, bude ho táborský oddíl ve spolupráci s krajským atletickým svazem pořádat v Nové Včelnici.