Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Atleti VS nastěhovali na svůj vyšperkovaný stadion II. ligu

Osm atletických mužských družstev, mezi nimi i tým VS Tábor, svedlo v Nýřanech ostrou barážovou bitvu o tři postupové příčky do II. národní ligy.

Táborské listy - 15.10.2004

Táborští měli na startu 17 závodníků. Tradičně nejlepším z nich se stal z Bechyně hostující Rudolf Blažek, který vyhrál vrh koulí (14,38 m) a přidal k tomu ještě druhou příčku v disku. Medailová místa ovšem obsadili závodníci od Jordánu i v dalších disciplínách.

Pavel Horák vyhrál výšku zásluhou 189 cm, v běhu na 5000 m kraloval Zdeněk Neruda časem 16:24,48 min.. Ve skoku o tyči překonal rovné čtyři metry Václav Gabriel a skončil druhý, jen o příčku níž se ve stejné disciplíně zařadil Filip Dvořáček (360 cm). V běhu na 110 metrů překážek proťal cíl ve třetím nejlepším čase Radovan Hrubý (16,88 s.).

Postupový rébus vyřešily závěrečné štafety, do nichž Táborští postavili dva běhy. Díky povedeným předávkám a slušným výkonům obou štafet vyhráli nakonec atleti VS minisouboj o třetí postupovou příčku s družstvem Dukovan. V příští sezoně se tak mohou těšit nejen na zrekonstruovaný stadion, ale také na novou soutěž.