Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Armáda převádí stadion Míru do majetku Tábora

Na kolik přijde sportovce hodina na zrekonstruovaném stadionu Míru a sportovní hale, řešili radní ještě před dokončením pokládky umělého povrchu.

Táborské listy - 26.10.2004

TábNa kolik přijde sportovce hodina na zrekonstruovaném stadionu Míru a sportovní hale, řešili radní ještě před dokončením pokládky umělého povrchu.

Ceny se nebudou nijak výrazně lišit od jiných městských sportovišť. Atletický sektor přijde na tři sta korun za hodinu, plocha celého stadionu na sedm set korun. Hodina ve sportovní hale bude stát 345 korun, pokud sportovcům bude stačit jedna šatna. Za každou další by si museli připlatit sedmdesát korun. Stejně jako ostatní kluby a oddíly budou moci atleti i další sportovci žádat město o grant. Právě atleti nyní jednají s TZMT o využití venkovního prostoru stadionu v rozsahu 27 hodin týdně, řekl včera tiskový mluvčí táborské radnice Lubomír Šrámek. Dodal, že až dosud si pronájem stadionu i jednotlivé sazby organizovali a určovali vojáci, protože sportoviště bylo majetkem Armády ČR. Nyní ho vojsko převádí do majetku města, proto ceny řešili radní.

Na stadionu zbývá položit poslední vrstvu umělého povrchu. Práce, které si vyžádaly jednadvacet milionů korun, jsou však závislé na počasí. Kolaudace sportoviště je naplánována na listopad.