Táborská atletika má čtyři loňské krále

Táborský hotel Relax se v pátek oblékl do slavnostního. Při tradičním Setkání s atlety, které se letos neslo ve znamení stého výročí založení táborského oddílu, byli vyhodnoceni jeho nejlepší závodníci v uplynulém roce.

Činovníci táborského oddílu měli tentokrát nesnadnou práci, a tak se nakonec rozhodli korunovat po dvou závodnících v obou kategoriích.

Atletka roku

Tento titul přísluší po shodných umístěních na mistrovství ČR a překonaných krajských rekordech Lucii Permedlové a Barboře Táborské.

Lucie Permedlová: Na loňském mistrovství republiky obsadila 6. místo v běhu na 400 m překážek a 8. příčku v sedmiboji, v němž navíc překonala i jihočeský rekord. K těmto úspěchům přidala i halové rekordy na 60 m překážek a v pětiboji. Na přípravě Lucie Permedlové se podílí v Táboře Libor Junek a v Praze, kde studuje, Jan Kucharčík.

Barbora Táborská: V halovém republikovém šampionátu brala tato tyčkařka 6. místo, pod mistrovským širým nebem skončila osmá. V hale překonala krajský rekord ve skoku o tyči výkonem 350 cm. Trenérem Barbory Táborské v USK Praha (kde nyní hostuje) je Pavel Beran.

Atlet roku

I mezi atlety bylo rozhodování mimořádně těžké. Ocenění si nakonec vysloužili Václav Gabriel a Marek Hrubý.

Václav Gabriel: V uplynulém roce si přivezl z dorosteneckého mistrovství ČR stříbrnou medaili ve skoku o tyči. K ní přidal v sezoně i tři 5. místa - v halové tyčce a sedmiboji (v něm překonal krajský rekord), venku pak v desetiboji. Trenérem Václav Gabriela je krajský rekordman ve skoku o tyči a svého času juniorský mistr ČR v desetiboji Tomáš Purman.

Marek Hrubý: Nepodařilo se mu sice v loňském roce mezi juniory navázat na předchozí medailová umístění z dorostenecké kategorie, přesto ho výkonnostní růst v běhu na 200 a 400 metrů zařadil do reprezentačního výběru při mezistátním utkání do 19 let. Navíc se zapsal mezi sledované závodníky s výhledem k letošnímu ME juniorů. Na juniorské republice sice doběhl v závodě na 400 m překážek až šestý, při podzimním mistrovství ČR do 22 let však vyválčil na hladké čtvrtce skvělé 5. místo (čas 48.76 s.). Trenérem Marka Hrubého je David Bor.

Objev roku

Patrik Oláh: K ocenění ho posunula 7. příčka ve vrhu koulí na halovém mistrovství ČR žactva. Při venkovním šampionátu skončil devátý a sezonu zakončil osobním rekordem 14,63 m. Trenérem Patrika Oláha je Petr Nývlt.

K bilanci táborské atletiky v loňském roce se vrátíme v některém z příštích vydání.