MISTROVSKÝ TITUL PRO MARKA HRUBÉHO

O minulém víkendu se konalo první halové mistrovství České republiky v atletice. Hostitelem šampionátu byla hala Otakara Jandery v pražské Stromovce. Do mistrovských bojů dorostu a juniorů zasáhli i táborští závodníci v čele s Markem Hrubým.

O minulém víkendu se konalo první halové mistrovství České republiky v atletice. Hostitelem šampionátu byla hala Otakara Jandery v pražské Stromovce. Do mistrovských bojů dorostu a juniorů zasáhli i táborští závodníci v čele s Markem Hrubým. Ten při mistrovství absolvoval dvojboj v podobě závodu na 200m a 400m. Týden před šampionátem otestoval formu při halových přeborech Západočeské oblasti. V závodě na 60m si vytvořil osobní rekord 7,21 a na 200m zaběhl skvělých 22,57. Program mistrovství byl dvoudenní a oba dny musel Marek absolvovat závody na 200m i 400m. V sobotu odpoledne to byly rozběhy, ve kterých si s přehledem vybojoval účast v nedělních finále. V závodě na 400m hned v rozběhu překonal krajský rekord časem 49,95 a na 200m si doběhl v čase 22,78 pro přímý postup do finále. V nedělním finále na 400m se opakoval scénář z rozběhu. Při seběhu k mantinelu opět sbíhal na prvním místě a v cílové rovince odolal útoku druhého závodníka a uhájil tak pro sebe první místo. Časem 49,39 si zaběhl nejen halový osobní rekord, ale vylepšil i krajský rekord juniorů a mužů. Za 45 minut po doběhu finálového závodu na 400m nastoupil Marek k finálovým bojům na 200m. I když se jednalo o čtvrtý start během 24 hodin, dokázal k zlaté medaili ze závodu na 400m přidat ještě bronzovou medaili z poloviční trati za čas 22,71. Marek se tak stal spolu s Lucií Sekanovou ze Sokola České Budějovice, která rovněž vybojovala zlatou a bronzovou medaili, nejúspěšnějšími Jihočechy na republikovém šampionátu.

Dalším adeptem na zisk některé z medailí pro táborské barvy byl Václav Gabriel. Ve skoku o tyči však skončil těsně pod stupni vítězů na nevděčném 4.místě za výkon 413cm. V letošní sezóně již překonal 420cm a vyrovnal tak halový krajský rekord svého trenéra Tomáše Purmana, který tento krajský rekord dorostenců vytvořil v roce 1997. Ve skoku dalekém skončil za výborných 641cm – nový osobní rekord – na překvapivém 5.místě. Soutěž ve vrhu koulí byla spíše přípravou na vícebojařský šampionát, který se koná za dva týdny ve stejné hale. Tam určitě bude Václav Gabriel chtít atakovat medailové pozice. Výsledky z individuálních startů v této sezóně ukazují, že je dobře připraven.

V závodě na 800m dorostenců si doběhl Petr Krch na celkovém 7.místě. V předchozích halových startech dokázal zaběhnout výborných 2:01,41. Bohužel viróza před mistrovstvím republiky ovlivnila vystoupení Petra Krcha ve finálovém závodě, který byl spíše taktickým bojem. Vyrovnat osobní rekord se podařilo Lucii Permedlové při soutěži výškařek. Za výkon 166cm si odváží z mistrovství 8.místo a stejně jako Václav Gabriel, i ona se představí při vícebojařském mistrovství České republiky. 8.místo vybojoval i Vilém Lauryn při republikové premiéře mezi trojskokany za výkon 12,27m. Patrik Oláh si při dorostenecké premiéře vytvořil ustavující osobní rekord 12,59m a vybojoval 14.místo. Pro zlepšení bude třeba udělat více práce v tréninku, aby se podařilo těžší náčiní zvládnout.

Po dlouhé době se na mistrovství představila i táborská štafeta. Mezi dorostenci na 4x200m táborské kvarteto ve složení Václav Gabriel, Petr Krch, Jan Jakeš a Vojtěch Bohuslav doběhlo v čase 1:38,60 na výborném 7.místě v novém osobním rekordu.

O tomto víkendu se koná mistrovství České republiky mužů a žen. Táborskou atletiku odjedou reprezentovat Marek Hrubý v závodech na 200m a 400m a Barbora Táborská ve skoku o tyči. Budeme samozřejmě držet palce i táborské odchovankyni Ivě Strakové ve skoku vysokém, ve kterém bude patřit k největším favoritkám šampionátu. Iva již letos překonala 194cm a splnila tak limit pro halové mistrovství Evropy v Madridu.