Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Úspěšná premiéra na nové dráze

V sobotu 11.června se po téměř 6 letech dočkala táborská atletika slavnostního otevření nové dráhy na Stadionu míru. Z původní škvárové šestidráhy vznikla krásná osmidráha, která splňuje kritéria pro pořádání republikových i mezinárodních soutěží.  V sobotu 11.června se po téměř 6 letech dočkala táborská atletika slavnostního otevření nové dráhy na Stadionu míru. Z původní škvárové šestidráhy vznikla krásná osmidráha, která splňuje kritéria pro pořádání republikových i mezinárodních soutěží.

  Slavnostního otevření se zúčastnili starosta Ing. František Dědič, předseda ČSTV Ing. Vladimír Srb, ředitel ČAS František Fojt, prezident ATJSK Dr. Jaroslav Němec, jednatel firmy Swietelsky Ing. Petr Čížek, jehož firma realizovala celou rekonstrukci. Bylo příjemné, že si na tuto slavnostní chvilku udělaly čas i naše úspěšné odchovankyně Iva Straková a Helena Fuchsová. Po dlouhých letech tak měli táborští příznivci atletiky a diváci možnost se podívat na atletické závody. Potěšující byly výkony táborských závodníků. Bylo i symbolické, že právě v Táboře se podařilo táborskému závodníkovi Petru Krchovi prolomit magickou hranici dvou minut v závodě na 800m. Jako prvnímu Jihočechovi se to podařilo Ing. Janu Pánovi, který byl u zrodu myšlenky na rekonstrukci stadionu a bohužel vlivem byrokratických průtahů se této slavnostní chvíle nedožil. Určitě by měl ze stadionu a i výkonů táborských závodníků radost. Marek Hrubý vybojoval tři tituly v závodech na 100m, 200m a 400m. Ve všech si vylepšil osobní rekordy a díky času 48,45 v závodě na 400m pomohl ke splnění limitu juniorské štafety na 4x400m na mistrovství Evropy juniorů. Tímto výkonem i splnil limit EAA pro účast i v individuálním závodě na 400m. I další výkony táborských závodníků byly velice dobré. Více informací najdete ve výsledcích.

  Nyní se táborští chystají na 3.kolo II.NL, které budou pořádat tuto neděli 19.6. od 10hod. na domácím stadionu. Zveme tak všechny příznivce, aby se přišli podívat na atletiku a povzbudit táborská družstva mužů a žen.