Dvakrát bronzový Marek Hrubý při MČR

O víkendu se konal MČR juniorů a dorostu v Pardubicích, kde se představili i táborsští závodníci. Z gigantu, jak se tomuto mistrovství říká, přivezli táborští dvě bronzové a jednu bramborovou medaili.

Do mistrovských bojů zasáhlo kvarteto táborských závodníků. Mezi dorostenci startovali Václav Gabriel a Petr Krch, mezi dorostenkami Eliška Sixtová a mezi juniory Marek Hrubý. Z Pardubic přivezli do Tábora 2 bronzové medaile zásluhou Marka Hrubého, který je vybojoval v bězích na 200m a 400m. Sobotní postup do nedělního finále na 400m byl pro Marka snadnou záležitostí a postup si vybojoval vítězstvím v rozběhu v čase 49,89. Nedělní náročný program pak začal rozběhem na 200m a i zde si vybojoval přímý postup za čas 22,36. O 30minut později nastoupïl na start finálového běhu na 400m. Tady se muselo trochu zariskovat, protože největší soupeř běžel o dráhu níže. Taktika, která se o týden před mistrovstvím vyplatila, tentokrát nevyšla. Po ostře rozběhnuté dvoustovce (22,5) však v závěrečné rovince došly síly a bylo z toho pro Marka třetí místo v čase 48,64. Chybějící síly pak ovlivnily i o hodinu později běžené finále na 200m. V protivětru zopakoval Marek třetí místo ze závodu na 400m v čase 22,50. Potěšující vyla zpáva o nominaci české štafety 4x400m na mistrovství Evropy juniorů, do které je druhým nejlepším výkonem nominován i Marek Hrubý a po dlouhé době bude mít táborská atletika zastoupení na mládežnickém evropském šampionátu. Ten se uskuteční od 21.července v litevském Kaunasu.Nevděčné čtvrté místo a bramborovou medaili vybojoval ve skoku o tyči Václav Gabriel výkonem 410cm, když se celou jarní část sezóny kvůli zdravotním problémům se nemohl plně věnovat tréninku. K tomu ještě se přidal problém s tyčemi, které byly pro Vaška velmi měkké a neumožnily mu bojovat o medailové pozice. Kromě skoku o tyči startoval Vašek ještě v hodu oštěpem - 18.místo 47,89m a ve vrhu koulí - 13.místo 13,58m. Petr Krch zopakoval loňské 7.místo v běhu na 800m, když po přepáleném začátku (400m za 56sekund), doběhl v čase 2:00,17 a zaostal tak těsně za svým osobním rekordem. V případě rozumně rozběhnutého závodu můžeme u Petra očekávat útok na svůj letošní nejlepší čas. Eliška Sixtová získala mezi dorostenkami ve skoku o tyči 10.místo za výkon 280cm. S tímto výkonem nebyla spokojena a určitě si dělala ambice na lepší umístění a výkon. Mezi oštěpařkami pak obsadila 16.místo - 31,59m.