Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Hrubý: Dostal jsem šanci přiučit se

Na nedávném juniorském mistrovství Evropy atletů v Litvě měla po dlouhých osmnácti letech zastoupení i táborská atletika. Český reprezentační dres zde oblékl devatenáctiletý čtvrtkař Marek Hrubý.

Na nedávném juniorském mistrovství Evropy atletů v Litvě měla po dlouhých osmnácti letech zastoupení i táborská atletika. Český reprezentační dres zde oblékl devatenáctiletý čtvrtkař Marek Hrubý.

Reprezentační účast na šampionátu pro vás jistě znamenala velký zážitek a cennou zkušenost . . .

Oproti domácím závodům to pro mne byla určitě velká změna. Ocitl jsem se mezi nejlepšími českými i zahraničními závodníky v této kategorii. Dojem na mne udělala třeba anglická výprava. Dostal jsem šanci leccos se přiučit a jsem opravdu rád, že jsme mohl vnímat atmosféru takového podniku.

Mistrovskou premiéru jste si odbyl ve čtvrtečním individuálním závodě na 400 m. Jaký byl z vašeho pohledu?

Bral jsem závod jako obrovskou šanci. Chtěl jsem ho rozběhnout pomaleji, ale zřejmě mne pohltila atmosféra závodu a přepálil jsem úvodní dvoustovku, kterou jsem zaběhl takřka na hranici svého osobního rekordu na dvě stě metrů. To pak dojdou síly rychle a na poslední stovce už nohy neslouží. Nakonec mohu být rád, že jsem vůbec doběhl do cíle . . .

(smích)

O dva dny později jste nastoupil ke štafetě, kde jste si jako kvarteto vybrali velkou smůlu a postup do finále vám unikl o pouhých půl vteřiny . . .

Od finále jsme byli opravdu jen krůček. Po závodě jsme se o tom bavili a shodli se na tom, že každý z nás mohl běžet rychleji. Navíc jsme neměli ani stoprocentní předávky. Přesto to byl z naší strany velmi kvalitní závod a zvedl nám náladu, dělilo nás jen devět desetin od českého rekordu.

Šampionát je za vámi, co máte na programu v příštích dnech?

Zítra odjíždím na dovolenou, potřebuju pořádnou regeneraci. Letošní sezona byla abnormálně dlouhá, zahájil jsem ji už v únoru v hale a táhl to až do tohoto mistrovství. Na konci srpna bych měl absolvovat mistrovství republiky do dvaadvaceti let, ale možná stihnu už Velkou cenu Tábora, která se koná čtrnáctého srpna.

A na podzim už budete závodníkem pražského Olympu . . .

Je to tak. V Olympu najdu kvalitnější sportovní zázemí, ať už se to týká tréninku, regenerace a dalších věcí. Dalším důvodem mého odchodu do Prahy je i studium na vysoké škole.