Vystoupení Marka Hrubého na MEJ v Kaunasu

Po dlouhých 18 letech se mohla táborská atletika radovat ze startu svého závodníka na MEJ. Dějištěm letošního MEJ byl litevský Kaunas. Marek Hrubý se na tento šampionát kvalifikoval na 400m a jako člen štafety 4x400m.

dlouhých 18 letech se mohla táborská atletika radovat ze startu svého závodníka na MEJ. Dějištěm letošního MEJ byl litevský Kaunas.Marek Hrubý se na tento šampionát kvalifikoval na 400m a jako člen štafety 4x400m. Svůj individuální start absolvoval hned druhý den dopoledne po příletu do Litvy. Premiérové vystoupení bylo ovlivněno atmosférou velké soutěže a i 7.dráhou, kterou Marek dostal nalosovanou. První polovinu tratě vysloveně prolétl na hranici osobního rekordu na 200m – 22,0, což se mu pak stalo v závěru osudným. Po závodě se pak divil, že běžel prvních dvěstě metrů tak rychle, což mu vůbec nepřipadalo a přitom se snažil šetřit síly do závěru závodu. I když celkový čas 49,54 byl hodně vzdálen od výkonu, který chtěl Marek ve svém doposud nejdůležitějším závodě, mezičas na 200m dokázal výborné rychlostní předpoklady. Bohužel se první den nevedlo ani ostatním členům štafety, kteří běželi individuálních 400m. Pravděpodobně ipřesun den před závodem se podepsal na výkonech prvního dne českých závodníků. Za další dva dny nastoupilo kvarteto Hrubý – Rejmon – Vaněk a Šulc k rozběhům štafet 4x400m. První úsek Marek rozběhl již tak, jak jsme ho z posledních závodů znali, v solidním čase 48,7. Celkově doběhla česká štafeta na 11.místě ve výborném čase 3:11,55 a od postupu ji dělilo něco málo přes půl vteřiny. Na český rekord jim scházelo devět desetin. Pro Marka i ostatní účastníky mistrovství Evropy juniorů byl tento závod velkou zkušeností a zážitkem.Česká výprava získala na MEJ zásluhou Remigiuse Machury ve vrhu koulí, Denisy Ščerbové ve skoku dalekém a Michaely Hejnové v běhu na 400m překážek tři zlaté medaile a v hodnocení zemí tak obsadila vynikající 7.místo.