Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Bronz Marka Hrubého z MČR do 22 let

Další úspěch zaznamenala táborská atletika na mistrovství České republiky do 22 let zásluhou Marka Hrubého. Tento šampionát hostila hanácká metropole Olomouc, kde se již vrcholné atletické podniky konají každým rokem. Šampionátu se zúčastnili Marek Hrubý a Martin Drtina. Marek Hrubý startoval v běhu na 200m a ačkoliv v z rozběhu postupoval až na čas, ve finále si vše vynahradil.

Další úspěch zaznamenala táborská atletika na mistrovství České republiky do 22 let zásluhou Marka Hrubého. Tento šampionát hostila hanácká metropole Olomouc, kde se již vrcholné atletické podniky konají téměř pravidelně. Šampionátu se z našich závodníků zúčastnili Marek Hrubý a Martin Drtina.

Marek Hrubý startoval v běhu na 200m a ačkoliv  z rozběhu postupoval až na čas - 22,37, ve finále si vše vynahradil. Pro táborské barvy vybojoval za čas 22,28 bronzovou medaili. V letošním roce je to jeho již pátá medaile z republikového šampionátu. Marek by rád pokořil letitý krajský rekord Jiřího Coufa, který má hodnotu 21,94. Marek má v letošním roce zaběhnutý čas 21,98 a k pokoření rekordu mu chybí jenom kousek. V Olomouci ještě nebylo vše podle jeho představ, ale do konce sezóny je ještě spousta závodů, kde se o to může  pokusit.

Pro Martina Drtinu bylo mistrovství ČR teprve třetím startem v letošní sezóně. V předchozích dvou závodech se na překážkách nedařilo technicky . V Olomouci se konečně podařilo odběhnout celou trať dobře rytmicky i technicky a čas 56,07 je jeho nejlepším výkonem za poslední dva roky, co se potýkal se zdravotními problémy. Může trochu litovat zaváhání na 9.překážce, protože ho od postupu do finále dělila pouhá jedna desetina. Takto Martin obsadil výborné 10.místo.

Pro táborské atlety byl tento šampionát vyjímečný i tím, že právě v Táboře by se mohl v příštím roce tento šampionát pořádat. Proto se v Olomouci snažili co nejvíce přiučit, aby  v případě přidělení pořadatelství do Tábora mohli tento vrcholný atletický podnik uspořádat se vší parádou. Bude to jistě hodně práce, ale Tábor a táborská atletika by si pořádání mistrovství zasloužily.