Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Vícebojařské mistrovství ČR bude příští rok v Táboře

Táborská atletika se po rekonstrukci stadionu přihlásila do výběrového řízení na pořadatelství mistrovství ČR v roce 2006. Tábor se ucházel o jedno ze dvou mistrovství - mistrovství ČR do 22 let a víebojařský šampionát. V polovině září se rozhodlo, že Tábor bude hostit v roce 2006 nejlepší české vícebojaře a vícebojařky.

Táborská atletika se po rekonstrukci stadionu přihlásila do výběrového řízení na pořadatelství mistrovství ČR v roce 2006. Tábor se ucházel o jedno ze dvou mistrovství - mistrovství ČR do 22 let a víebojařský šampionát. V polovině září se rozhodlo, že Tábor bude hostit v roce 2006 nejlepší české vícebojaře a vícebojařky. Do Tábora se po více než dvaceti letech vrací mistrovství České republiky a je to i úspěch pro jihočeskou atletiku a Jihočeský kraj, neboť dráhové mistrovství se na jihu Čech nekonalo více než 13 let.

Republikové mistrovství se tak uskuteční v polovině července v Táboře a bude to jistě největší sportovní událost za poslední léta. Pro táborskou atletiku to bude vyžadovat velkou a dokonalou přípravu s podporou nejen města Tábor, ale i Jihočeského kraje a celého jihočeského atletického hnutí. Bude třeba dovybavit stadion, dořešit drobné závady, které se za první půlrok provozu ještě nepodařilo doladit. Jinak si myslíme, že se budeme mít možnost pochlubit účastníkům mistrovství nejen hezkým a moderním stadionem s kompletním vybavením, ale i krásou našeho města Tábor a jeho okolí tak, aby mohli v dobrém na toto mistrovství vzpomínat.

Na startu by se měli objevit i táborští závodníci v čele s Tomášem Purmanem, Vaškem Gabrielem, či Markétou Mikešovou. Určitě se podaří táborským zužitkovat možnost trénování na novém stadionu a počet startujících se rozšíří o další nová jména.