Táborští dorostenci se probojovali do finále MČR

V sobotu 24.9. se konalo v Táboře semifinále MČR družstev dorostenců a dorostenek. Pro táborské to byla jedne z největších akcí za poslední léta a určitě zdařilá. Nejen po organizační stránce, ale i po závodnické. Družstvo dorostenců pod vedením Tomáše Purmana dokázalo vybojovat postup do finále MČR družstev dorostenců.

V sobotu 24.9. se konalo v Táboře semifinále MČR družstev dorostenců a dorostenek. Pro táborské to byla jedne z největších akcí za poslední léta a určitě zdařilá. Nejen po organizační stránce, ale i po závodnické. Družstvo dorostenců pod vedením Tomáše Purmana dokázalo vybojovat postup do finále MČR družstev dorostenců, když v Táboře obsadilo postupové 3.místo za vítězným družstvem Škody Plzeň a stříbrným Spartakem Praha 4. Za sebou nechali družstva z oddílů jako např. Dukla Praha, SK Jeseniova či Sokol České Budějovice.

Výborné výkony předvedl domácí Václav Gabriel, když ve všech třech disciplínách vybojoval pro táborské barvy vítězství s plným bodovým ziskem a k tomu si vytvořil nové osobní rekordy ve skoku dalekém výkonem 667cm a v běhu na 200m časem 23,08. Ve skoku o tyči sice v soutěži překonal 420cm, čímž zaostal za svým krajským rekordem o 5 centimetrů, ale na čtvrtý pokus překonal 441cm. To by bylo další zlepšení osobního a krajského rekordu. Na to si však bude muset počkat a třeba hned při finále MČR družstev dorostu v Plzni tuto výšku překoná.

Po zranění se postavil na start i půlkař Petr Krch a i přes velký tréninkový výpadek dokázal doběhnout na pěkném třetím místě v čase 2:01,76 a to ještě 80m před cílem byl na vedoucí pozici. Běžecké testování absolvovali i zástupci táborských triatlonistů Ondřej Vosátka, Jan Chovanec a Vojtěch Krejčí. Ondřej Vosátka doběhl v zábodě na 3000m druhý v čase 10:09,56, Vojtěch Krejčí pak čtvrtý (4:38,82) a Jan Chovanec sedmý (4:51,54). Ondej Vosátka již v září absolvoval i mistrovství ČR žáků a v závodě na 1500m doběhl na šestém místě a k tomu si i vybojoval reprezentační dres pro mezistátní utkání do 15 let. Tam ale po kolizi při vbíhání do závěrečného kola upadl a i přes to doběhl ve slušném čase 4:32,44 na šestém místě. Premiéru si v Táboře odbil na trati 2000m překážek domácí Julius Chlpík. Za čas 7:33,15 mu patřilo třetí místo.

Dvakrát pátý skončil ve sprintech Radek Velát. V závodě na 100m běžel ve finále 12,15 (v rozběhu 12,01) a v závodě na 200m dosáhl času 24,30. Druhé místo ve skoku o tyči obsadil Michal Boháč výkonem 340cm. Ještě Vojtěch Bohuslav obsadil v této úspěšné táborské disciplíně 5.místo za překonání 320cm.

Velký podíl na výkonu celého družstva měli i hostující dorostenci z Bechyně. Michal Vernarec obsadil 7.místo v hodu diskem (35,64m), 9.místo v hodu oštěpem (43,00m). Michal Prokop skončil na 8.místě v hodu oštěpem (43,35m) a na 12.místě ve skoku vysokém (170cm). Stanislav Šafář získal pro táborské družstvo body ve skoku vysokém – 10.místo 175cm.

Všichni závodníci předvedli výborné výkony, nasazení a postup je jim a celé táborské atletice velkou odměnou. Přejeme jim hodně úspěchů při finále MČR družstev dorostenců, které se koná tento víkend v Plzni.

V barvách LOKO Veselí nad Lužnicí startovaly i táborské dorostenky. Formu z posledních dnů dokázala dalším zlepšením svého výškařského maxima Klára Markvartová. V Táboře se jí daří a v sobotu překonala pěkných 164cm. Další startující byla Martina Cermanová, která si odbyla premiéru na 1500m překážek a v čase 7:01,21 doběhla na 5.místě. Kateřina Hamrová nastoupila ve třech vrhačských disciplínách. Ve vrhu koulí skončila na 13.místě (9,59m), v hodu diskem na 12.místě (23,37m) a v hodu kladivem na 7.místě (25,92m) Družstvo dortenek z Veselí skončilo v celkovém pořadí na 5.místě. Vítězkami se stalo družstvo dorostenek Škody Plzeň.