Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Závěr sezóny s dalším krajským rekordem

Při závěrečných závodech letošní sezóny na Stadionu míru se při nepřízni počasí dařilo Markétě Mikešové. Za chladného a deštivého počasí se výrazně zlepšila ve skoku dalekém, kdy výkonem 520cm vytvořila nový krajský rekord mladších žákyň a s přehledem zvítězila.

Při závěrečných závodech letošní sezóny na Stadionu míru se při nepřízni počasí dařilo Markétě Mikešové. Za chladného a deštivého počasí se výrazně zlepšila ve skoku dalekém, kdy výkonem 520cm vytvořila nový krajský rekord mladších žákyň a s přehledem zvítězila. V závodě na 200m překážek rovněž nenašla přemožitelku a vítězství vybojovala v čase 30,8. Klára Markvartová se nedokázala s nepřízní počasí tolik vyrovnat, nicméně k vítězství jí stačilo 155cm,čímž  potvrdila dobrou podzimní formu. I na 60m se z vítězství radovala domácí závodnice Simona Havlová za čas 8,3. Mezi muži se na trati 100m představil Marek Hrubý, který o den dříve pomohl družstvu juniorů z Domažlic k 5.místu při finále MČR družstev v Ostravě v náročném programu 100m, 200m a 400m . Na 100m zaběhl Marek čas 11,15 a vyhrál finále B, v závodě na 200m, který byl až po závodě na 100m a 400m, doběhl na druhém místě výkonem 22,09. Na start závodu na 400m se postavil poprvé od mistrovství Evropy juniorů v Kaunasu koncem července. Ačkoliv v tréninku se této trati již tolik nevěnoval, zaběhl svůj druhý nejlepší čas 48,42 a skončil na 2.místě. Na domácím stadionu se mu pak v neděli podařilo zaběhnout čas 11,2 a tímto závodem ukončil letošní úspěšnou sezónu. V závodě na 1000m vyhrál domácí Petr Krch v sólo závodě časem 2:48,3. I on startoval o den dříve, ale v Plzni s táborskými dorostenci v závodě na 800m, ve kterém doběhl na 3.místě. Závod na 200m překážek mužů byl soubojem Martina Drtiny a Tomáše Purmana. Pro oba to byla premiéra a vítězství za čas 26,3 vybojoval Martin Drtina. Tomáš Purman zaběhl 27,7.

Naše německé přátele z LAV Dietzhölztal přišla pozdravit i místostarostka paní Mgr. Zuzana Pečmanová. Atleti z Dietzhölztalu strávili v Táboře celý vikend a moc se jim v Táboře a na Stadionu míru líbilo. Při společném večeru po závodech se s táborskými závodníky utkali ještě v bowlingu. Příští rok zavítají opět táborští atleti do Dietzhölztalu. Od roku 1988, kdy toto přátelství vzniklo, je to již několikátá vzájemná návštěva.