Táborští atleti na mezinárodním pětiutkání

Již více než 10 let se koná na závěr sezóny mezinárodní utkání krajských družstev Jihočeského kraje, Horního Rakouska a Dolního Bavorska, ke kterým se předloni přidalo družstvo Dolního Rakouska a loni družstvo kraje Vysočina. Již více než 10 let se koná na závěr sezóny mezinárodní utkání krajských družstev Jihočeského kraje, Horního Rakouska a Dolního Bavorska, ke kterým se předloni přidalo družstvo Dolního Rakouska a loni družstvo kraje Vysočina. Toto pětiutkání loni pořádali táborští atleti a letos bylo pořadatelství přiděleno Dolnímu Bavorsku a závody se konaly v neděli 9.října v Passau. Do krajského výběru byla nominována i řada táborských závodníků. Nejpočetněji byla zastoupena kategorie dorostenců, kde se představilo v reprezentačních dresech Jihočeského kraje pět táborských závodníků. Nejlepšího umístění dosáhl v závodě na 1000m v novém osobním rekordu 2:38,64 Petr Krch, ve kterém obsadil 3.místo. V doplňkových disciplínách se na závěr sezóny představil Václav Gabriel. Ve vrhu koulí mu výkon 12,96m vynesl 5.místo a v oštěpu za 43,30m obsadil 6.příčku. Všechny tři vrhačské disciplíny absolvoval Patrik Oláh. V kouli skončil za výkon 12,11m na 8.místě, v disku za 31,72m na 9.místě a v hodu oštěpem za 35,28 vybojoval 11.místo. Radek Velát startoval v běhu na 100m a čas 12,14 stačil na celkové 10.místo. Ve skoku vysokém startoval Vilém Lauryn a 160cm znamenalo 12.místo. V kategorii dorostenek startovala Klára Markvartová. Ve své disciplíně, skoku vysokém, se jí na závěr sezóny podařilo na dva centimetry přiblížit k osobnímu rekordu a za 162cm získala pro jihočekou výpravu 1.místo a plný bodový zisk. V závodě na 100m překážek zaběhla 17,41 a skončila na 9.místě. Svůj trojboj zakončila skokem dalekým, ve kterém obsadila 11.místo za výkon 447. I v kategorii starších žáků jsme měli jedno zastoupení. Po skončení triatlonové sezóny se představil Ondřej Vosátka na běžecké dráze a velice se mu dařilo. Za jeden měsíc stihl na MČR žactva vybojovat bramborovou medaili na 1500m, startovat při reprezentačním utkání do 15let za výběr České republiky B, pomohl ke skvělému 8.místu táborských dorostenců a na závěr ještě reprezentoval jihočeský kraj při tomot pětiutkání. Stejně jako Petr Krch mezi dorostenci obsadil v závodě na 1000m 3.místo a i pro něho je čas 2:46,14 novým osobním rekordem. Mezi staršími žákyněmi startovali za táborskou atletiku věkem ještě mladší žákyně Markéta Mikešová a Kamila Hořejší. Markéta Mikešová navázala na skvělou formu z konce sezóny, kdy i ona byla na MČR těsně čtvrtá v závodě na 200m překážek, po kterém si vybojovala reprezentační dres pro již zmíněné mezistátní utkání do 15 let. V posledním závodě v Táboře skočila i krajský rekord mladších žákyň v dálce výkonem 520cm. V Passau zvítězila v běhu na 80m překážek časem 12,98 a v dálce skončila na pěkném 3.místě skokem 509cm. Kamila Hořejší běžela 1000m v čase 3:31,71, který ji vynesl celkové 11.místo. V letošním pětiutkání zvítězilo družstvo Dolního Rakouska před domácím Dolním Bavorskem. Jihočechům patřilo letos 3.místo. Na 4.místě se pak umístilo družstvo Horního Rakouska a 5.místo si z Passau odvezlo družstvo Vysočiny.