Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Táborská atletika vyhlásila své nejlepší závodníky za rok 2005

V pátek 20.ledna se konalo slavnostní vyhlášení nejlepších atletů za minulou sezónu.

Atleti se vrátili zpět do Kulíkovy kavárny, kde již v minulých letech proběhlo mnoho vyhlášení. Večeru se zúčastnili čelní představitelé města Tábor starosta Ing.František Dědič, místostarostka Mgr.Zuzana Pečměnová, zastupitelka Mgr.Kateřina Bláhová, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Ing. Radomír Kouba, Ing.Jan Pán ml. za rodinu našeho dlouholetého předsedy a firmu Swietelsky stavební s.r.o., Petr Hrubý za firmu Uniworks a za domácí tělovýchovnou jednotu Dr.Jaroslav Němec.

Minulý atletický rok potom shrnuli předsedové obou táborských atletických oddílů Petra Kukačková a David Bor. Vrcholem večera však bylo vyhlášení nejlepšího atleta, atletky a objevu roku 2005.

Objevem roku byla vyhlášena Markéta Mikešová, která již jako mladší žákyně oblékla reprezentační dres při mezistátním utkání do 15 let, dokázala při MČR vybojovat v konkurenci až o dva roky starších závodnic výborné čtvrté místo v běhu na 200m překážek. K tomu překonala i 3 krajské rekordy mladších žákyň a bezesporu je velkým příslibem táborské atletiky.

Atletkou roku se stala Lucie Permedlová, která bohužel na vyhlášení chyběla. Ocenění si zasloužila za bronzovou medaili při vícebojařském MČR v hale. V březnu pak přestoupila do pražské Sparty, kde již delší dobu trénuje pod vedením Jana Kucharčíka. V létě však na halovou výkonnost nenavázala díky zranění z úvodu sezóny. Cenu za Lucku přebral její táborský trenér Libor Junek.

Atletem roku 2005 byl vyhlášen Marek Hrubý. Marek měl minulou sezónu velmi úspěšnou. Již v hale se stal mistrem ČR v běhu na 400m juniorů a k tomu přidal i bronz na 200m. V hale překonal i krajské rekordy mužů a juniorů na 400m a juniorů na 200m. V létě pak přidal tři bronzové medaile z juniorského MČR a MČR do 22let a vytvořil výkonem 48,00 nový krajský rekord juniorů na 400m. Velice těsně zaostal na za krajskými rekordy na 100m a 200m. Největším úspěchem však bylo 11.místo při mistroství Evropy juniorů ve štafetě 4x400m. Po dlouhých 18 letech měla tak táborská atletika své zastoupení na MEJ.

Dále se v průběhu večera vyhlašovali tři nejlepší domácí závodníci ženského a mužského ligového družstva. Mezi ženami zvítězila Zdeňka Müllerová, druhá byla Klára Markvartová a třetí Bára Táborská. Mezi muži těsně zvítězil Tomáš Purman před svým svěřencem Vaškem Gabrielem. Třetí místo obsadil Ctibor Cabadaj.

O týden dříve se konalo i slavnostní vyhlášení nejlepších jihočeských atletů. I zde měla táborská atletika své zastoupení. Mezi mladšími žákyněmi byla vyhlášena Markéta Mikešová, mezi dorostenci Vašek Gabriel a mezi juniory Marek Hrubý. Marek k tomu přidal i celkové třetí místo za Tomášem Pourem a Janem Bláhou.