Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Iva Straková druhá v letošních světových tabulkách

Táborská odchovankyně Iva Straková se zlepšila při třetím díle Moravské výškařského tour na 193cm a potvrdila dobrou formu.

Výškařka Iva Straková vyhrála soutěž žen na mítinku Hustopečské skákání. Výkonem 1.93 se zařadila na druhé místo letošních světových tabulek. Ve finále závodu žen Moravského výškařského tour v Hustopečích se nejlépe dařilo táborské odchovankyni Ivě Strakové.

Podařilo se jí překonat laťku ve výšce 1.93 metru a je tak druhá v letošních světových tabulkách. První místo aktuálně ovládla Tatjana Jefimenková, která dnes vyhrála výškařský mítink v Dessau výkonem 1.94 metru. O výšku 1.93 metru se v Hustopečích pokoušely tři výškařky - Iva Straková, Barbora Laláková a Irina Glawatskikhová. Laláková s Glawatskikhovou se ovšem přes tuto hranici na rozdíl od Strakové nedostaly. Pokusy rozhodly o tom, že druhé místo si z Hustopečského skákání odváží Glawatskikhová, třetí Barbora Laláková.  Straková si nechala laťku zvýšit ještě na 1.96 metru, ale ani na třetí pokus neuspěla. Skákalo se mi doslova hrozně, prohlásila  Iva, v začátku závodu jsem se nemohla chytnout, byla jsem absolutně z rytmu. Ovšem na výšce 1.90 se vše změnilo. Konečně jsem se našla a začla jsem skákat dobře, cítím úžasnou fazónu a věřím, že to bude ještě lepší. Musí, když se dokážu se špatně technicky provedenými skoky dostat přes tak vysoké výšky,... konstatuje v současné chvíli dvojka světových tabulek roku 2006.Výsledky:1. Iva Straková (ČR) 1.93 m, 2. Irina Glawatskikhová (RUS) 1.90, 3. Barbora Laláková (ČR) 1.90