Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Blíží se nábor do sportovních tříd

Atletický oddíl TJ VS Tábor ve spolupráci se ZŠ Mikuláše z Husi v Táboře budou opět pořádat v měsíci květnu nábor žáků současných 5.tříd do sportovních tříd.

Na základní škole Mikuláše z Husi v Táboře funguje již 32 let třída s rozšířenou výukou tělesné výchovy se zaměřením na atletiku, ze které vzešlo mnoho reprezentantů nejen v atletice, ale i v ostatních sportech, např. cyklokros atd. Mezi absolventy patří Karel Camrda - mistr světa v cyklokrose, Helena Fuchsová - několikanásobná medailistka z mistrovství Evropa a světa v atletice, Pavel Holomek a Marek Hrubý - účastníci mistrovství Evropy juniorů v atletice, atd. Výuka tělesné výchovy probíhá v rozšířené dotaci 5 hodin týdně a současně probíhají 3x týdně tréninky po hodině a půl. Hodiny tělesné výchovy jsou zaměřeny na výuku základních pohybových dovedností a schopností a zároveň základů většiny míčových a pohybových her (basketbal, volejbal, kopaná, flloorbal, lední hokej, softbal, ringo, frisbee atd.)

Výuka probíhá  na venkovním hřišti, které bylo rekonstruováno a je plně využíváno nejen při hodinách tělesné výchovy, ale i  při atletických trénincích. Horolezecká stěna v jedné z tělocvičen je dobrým prostředkem pro výuku specifických dovedností. Hodiny tělesné výchovy probíhají i v blízkém lesoparku Pintovka. Pro výuku zimních sportů je využíván zimní stadion. Atletické tréninky jsou zaměřeny na rozvoj obratnosti, síly, vytrvalosti a rychlosti a v souladu s výukou základních atletických disciplín.

V letních měsících využíváme stadion Míru, který byl v červnu 2005 dokončen a po rekonstrukci se z něj stal nejmodernější atletický stadion v kraji. V  zimě navštěvujeme sportovní halu na Stadioně míru a plavecký stadion společně s IR centrem. Mimo těchto školních aktivit jsou  součástí výuky i pravidelná soustředění. V zimě mají děti možnost naučit se jízdě  na snowboardu, lyžích a na běžkách. Na podzim se jedná o cyklistické soustředění v malebné přírodě v regionu Česká Kanada nedaleko Jindřichova Hradce. Letní soustředění je forma školního výletu a jedná se o vodní turistiku – sjíždění řeky Vltavy.

Další informace na adrese školy:

Základní škola, náměstí Mikuláše z Husi 45, Tábor, tel: 381252057 nebo u trenéra Tomáše Purmana tel. 775/332 647