Úspěšné vkročení do nové sezóny

Závodníkům atletického oddílu TJ VS Tábor se více než dobře podařil vstup do nové atletické sezóny. Hned na úvodu se podařilo Martinovi Drtinovi vybojovat při akademickém mistrovství ČR v Brně pěkné 4.místo v běhu na 400m překážek časem 56,37. Dalším mítinkem, kde se představili táborští závodníci, bylo opět Brno, kde na úspěšnou halovou sezónu navazály při Velké ceně Brna Markéta Mikešová( 150m - 1.místo 19,52 , 100m překážek - 16,18 1.místo a dálka - 527cm 2.místo) a Simona Havlová( 60m - 8,34 2.místo, 150m - 19,76 2.místo, 100m překážek - 17,11 2.místo). Jako první vstoupila do soutěže družstev družstva starších žáků a žákyň. V Nové Včelnici potvrdily svoji sílu starší žákyně vítězstvím nad družstvem Nové Včelnice, které v minulém roce skončilo při finále MČR družstev na výborném 5.místě. Starší žáci vybojovali skvělé 2.místo a budou se v dalších kolech snažit vybojovat postup do semifinále MČR družstev. O den později vstoupilo do společného krajského přeboru družstev Jihočeského kraje a Vysočiny družstvo dorostenců. Loni osmé nejlepší družstvo v České republice vykročilo k obhajobě krajského titulu a celkového umístění při MČR družstev, když s více než stobodovým náskokem pokořilo dorostence z Třebíče. Táborští junioři Petr Krch a Radek Velát posílili juniorské družstvo SK Čtyři Dvory Č.Budějovice. Oba podali výkony na hranici loňských osobních rekordů. O minulém víkendu zahájili své přebory družstev mladší žáci a žákyně. V kategorii mladších žákyň postavili táborští opět dvě družstva A a B. Družstvo A nenašlo v 1.kole konkurenci a s obrovský náskokem zvítězilo před družstve z Českých Velenic. Družstvo B vybojovalo se stejným počtem bodů jako třetí Dačice pěkné 4.místo a stále má šanci na postup do podzimního finále krajského přeboru družstev, kde se utkají nejlepší družstva z jižní a seveerní skupiny. Družstvu mladších žáků chyběly pouhé dva body, aby navázali na vítězství družstva mladších žákyň. I druhé místo je hezkým výsledkem a všem patří gratulace za předvedené výkony. V neděli zahájili své soutěže muži a ženy. Ženyvyjely k prvnímu kolu do Prahy, kde za menší účasti vybojovaly vynikající 3.místo a k tomu získaly 5 prvních míst: Markéta Mikešová dálka - 523cm, Simona Havlová 100m - 13,13 a 200m 26,91, Klára Markvartovávýška - 163cm a Lada Studenovská oštěp - 39,17m. Družstvo mužů zahájilo boj o návrat do II.ligy jasným vítězstvím v 1.kole KPD mužů v Nové Včelnici. Táborští muži vyhráli 8 disciplín a s téměř 100 bodovým náskokem zvítězili. O tomto víkendu pokračuje 2.kolem krajský přebor družstev staršího žactva a dorostencia dorostenky se utkají v krajském přeboru jednotlivců o krajské tituly.