Mistrovství ČR v Táboře: domácí Mikešová zlatá!

Včera v podvečer skončilo na táborském stadionu Míru zápolení o letošní atletické vícebojařské tituly.

Už od pátku bojovali v rozpálených sektorech závodníci v kategoriích dorostu a žactva. Do jedné z hlavních rolí se obsadila i reprezentantka VS Tábor, žákyně Markéta Mikešová. Její výsledky v sedmi disciplínách namíchaly zlatou radost a do pokladnice táborské atletiky přibyl další titul mistryně republiky!

Mezi osmnáctičlennou elitou kategorie žáků se představil bechyňský Jaroslav Drda a nakonec se protlačil na 9. příčku výkonem 4371 bodů. Dvojnásobné zastoupení měl táborský víceboj v kategorii dorostenců. Patrik Oláh posbíral 4993 bodů a skončil čtrnáctý, Martin Velát obsadil 16. místo za 4582 bodů. Další informace z MČR přineseme v příštích vydáních.

MISTROVSKÝ SEDMIBOJ MARKÉTY MIKEŠOVÉ

150 m: 19,85 s. (celkově 4. místo). 800 m: 2:33,08 min. (5.). ¨100 m přek.: 15,24 s. (1.). Výška: 158 cm (3.). Dálka: 544 cm (1.). Koule: 9,35 m (6.). Oštěp: 22,98 m (7.).