Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Blíží se jubilejní 45.roč. Velké ceny Tábora a Memoriál Ing. J. Pána

V sobotu 12.srpna se bude konat jubilejní 45.ročník Velké ceny Tábora a 2.ročník Memoriálu Ing. Jana Pána v běhu na 800m mužů. V předprogramu se představí v závodech na 150m a 200m překážek žáci a žákyně.

Ve 13:50 hod. bude tento nejstarší dráhový mítink v Jihočeském kraji slavnostně zahájen. Na letošní ročník by se měli představit kromě českých závodníků také zahraniční závodníci. Předběžně potvrzeni jsou závodníci ze Slovenska - Žitňanský - koule 18,80m, Lopuchovský - 800m 1:48, Novosad - 100m 10,59. V jednání jsou i závodníci z Ukrajiny, kteří projevili zájem o start v Táboře a rovněž závodníci ze sousedního Německa a Rakouska.

Na startu se objeví i táborský odchovanec Marek Hrubý, který v posledních závodech potvrzuje výbornou formu a určitě bude chtít v Táboře zaběhnout letošní maximum, které v závodě na 400m má 47,53. S ním by se měli představit i jeho oddíloví kolegové z PSK Olymp Praha Tomáš Matyska na 400m př. - 51,46, Petr Braniš - 400m 48,81 atd.

Z domácích závodníků uvidíme mistryni ČR ve vícebojích Markétu Mikešovou, Simonu Havlovou, Ladu Studenovskou, Kláru Markvartovou, Tomáše Purmana, Radka Veláta, Petra Krcha či Martina Drtinu.

Po vydařeném Mistrovství České republiky ve vícebojích je to další závod, který by měl být ozdobou táborské atletiky a doufáme, že se opět na Stadion míru dostaví příznivci atletiky a diváci.

Bližší informace o závodě: zde