Táborští běžci na MČR v přespolním běhu

O tomto víkendu se konalo poslední mistrovství České republiky sezóny 2006. Bylo jím mistrovství České republiky v přespolním běhu, jehož hostitelem byla Bělá nad Radbůzou.

Původně bylo přihlášeno šest závodníků táborského oddílu, ale nakonec pro nemoc a zranění odjeli pouze tři závodníci - Lenka Vaňková,Vojtěch Krejčí a Jan Sedláček. Jediný, kdo již na tomto mistrovství v minulosti startoval byl Vojtěch Krejčí. Lenka Vaňková a Jan Sedláček jeli pro své první mistrovské zkušenosti.

Jako první do bojů zasáhla Lenka Vaňková. Trať byla velice náročná a rychle na ní docházely síly. Na to právě při svém prvním indiviuálním startu na republikovém mistrovství doplatila Lenka Vaňková. V poli 52 startujících se umístila na 25.místě, když trať 2km zvládla v čase 8:16,6 - kompletní výsledky kategorie žákyň na https://www.championchip.cz/cze/zobrazenisouboru.php?IdAkce=611251&Kategorie=Žákyně

Na start závodu žáků se postavilo 38 závodníků. Honza Sedláček byl v této kategorii prvním rokem. Trať 3km se běžela na dva okruhy. První kilometrový proběhl Honza na 29.místě a ve druhém dvoukilometrovém okruhu si o 5 míst polepšil. celkově obsadil 24.místo v čase 11:02,8 - kompletní výsledky žáků na https://www.championchip.cz/cze/zobrazenisouboru.php?IdAkce=611251&Kategorie=Žáci

Na dorostence čekala trať 4km. 52 závodníků běželo dva dvoukilometrové okruhy. Vojtěch Krejčí v minulém roce doběhl při domácím šampionátu na 8.místě. Letos v hale skončil v závodě na 3000m na 5.místě, v létě pak na dráze v Ostravě na této trati 7. a v závodě na 2000m překážek obsadil 8.místo. V prvním okruhu se snažil běžet takticky a do druhé poloviny závodu probíhal na 17.místě. Zrychlení ve druhém okruhu a výborný finiš znamenal celkové 9.místo a čas 13:18,2 - kompletní výsledky dorostenců na https://www.championchip.cz/cze/zobrazenisouboru.php?IdAkce=611251&Kategorie=Dorostenci