Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Mistrovství České republiky v Táboře i příští rok

Táborská atletika byla na základě úspěšného uspořádání mistrovství České republiky ve vícebojích v tomto roce oslovena Sdružením veteránů Českého atletického svazu, abychom se ucházeli o pořadatelství mistrovství České republiky veteránů v roce 2007.

Výbor oddílu na základě předběžného jednání s představiteli města Tábor se do výběrového řízení na toto mistrovství přihlásil. Nyní přišla pozitivní zpráva od Sdružení veteránů ČAS, že Táboru bylo toto mistrovství přiděleno. Je to opět příležitost nejen pro táborskou atletiku, město Tábor, ale i pro Jihočeský kraj a jihočeskou atletiku přivítat vrcholnou sportovní soutěž. Je to opět velký závazek a všichni pořadatelé se budou snažit navázat na výborné vícebojařské mistrovství ve vícebojích z letošního roku.

Šampionát se bude konat 5.července 2007 a pro domácí závodníky této věkové kategorie to bude příležitost se představit na domácím stadionu a ucházet se o nominaci na 17.Mistrovství světa veteránů, které se bude konat v září v italském Riccione. Doufáme, že se do Itálie nominují domácí závodníci Jiří Smetana v trojskoku a Ctibor Cabadaj v hodu oštěpem a že jim domácí prostředí pomůže stejně jako táborským vícebojařům. Vždyť Markéta Mikešová ke zlatu přidala i krajský rekord žákyň a Tomáš Purman si ke skvělému 8.místu přidal rovněž krajský rekord mužů.

Těšíme se, že táborští příznivci atletiky a sportu pomůžou vytvořit na stadionu Míru dobrou atmosféru.