Vyhlášeni nejlepší atleti roku 2006

V pátek 12.ledna se konalo slavnostní vyhlášení nejlepších atletů za rok 2006.

Již v téměř tradičním prostředí Kulíkovy kavárny se sešli táborští atleti společně se zástupci města a partnerů táborské atletiky, aby vyhlásily nejlepší táborské závodníky a zhodnotili uplynulou sezónu. Slavnostního vyhlášení se zúčastnili čelní představitelé města Tábor: paní starostka Ing. Randová, pan místostarosta Bartáček, poslanec a bývalý starosta Ing. Dědič, senátor Mgr. Eybert, jednatel hlavního partnera táborské atletiky firmy Swietelsky Ing. Čížek, zastupitelé Mgr. Nývlt a Ebert, předseda Jihočeského krajského atletického svazu Pavel Novák a ze Sdružení veteránů ČAS paní Blanka Vykydalová, která se přijela do Tábora podívat i kvůli nastávajícímu pořádání MČR veteránů.

Atletkou roku se podle očekávání stala Markéte Mikešová, která vybojovala kromě 4 zlatých medailí i reprezentační start a překonala krajský rekord ve víceboji žákyň. Markéta se velkou měrou zasloužila i o úspěch družstva žákyň a tím zisk bronzové medaile. Ačkoliv bude ještě v tomto roce v kategorii žákyň, bude patřit ke klíčovým závodnicím družstva žákyň i žen.

Atletem roku se za 8.místo na juniorském MČR v běhu na 800m a velký přínos družstvu mužů, když v baráži o postup byl nejlépe bodujícím závodníkem, stal Petr Krch. Po celou sezónu předváděl stabilní výkonnost a dozrál ve zkušeného závodníka, který je do budoucna příslibem pro táborskou atletiku a i v další sezóně bude jednou z opor.

Objevem roku byla vyhlášena Simona Havlová, když zatím za republikovou medailí zaostala malý kousek, ale 4.místo na MČR žákyň jí vyneslo až do reprezentačního družstva pro mezistátní utkání. Byla dokonce i nejlépe bodující závodnicí ligového družstva žen.

Za dlouholetý přínos táborské atletice, skvělé vystoupení s krajským rekordem ve víceboji a 8.místě na MČR ve vícebojích doma v Táboře byl oceněn Tomáš Purman v kategorii Puma roku 2006. Pro všechny, kteří ho viděli na domácím stadionu závodit, to byl velký sportovní zážitek.Je to příklad pro mladé závodníky a už nyní se mu daří své zkušenosti jim předávat.

Rok 2006 byl úspěšný nejen z hlediska dosažených výkonů, ale i po pořadatelské stránce. Domácí závodníci přivezli 5 zlatých medailí z MČR. Z toho 4 vybojovala pro táborské barvy Markéta Mikešová, když svou zlatou sbírku odstartovala právě na vícebojařském šampionátu doma v Táboře. Další tři republikové tituly přidala na žákovském mistrovství v Karlových Varech, kde byla vyhlášena mezi nejúspěšnějšími účastníky celého mistrovství. V hale se postaral o další zlato v závodě na 3000m žáků Marek Novotný. Řada závodníků se probojovala do finále MČR - Petr Krch, Tomáš Purman, Vojtěch Krejčí, Radek Velát, Klára Markvartová, Simona Havlová. V družstevech se podařil historický úspěch družstvu starších žákyň pod vedením Petry Zvolánkové a Libora Junka, když ve finále mistrovství ČR družstev vybojovaly táborské závodnice skvělé třetí místo. Dorostenci uopakovali finálovou účast z minulého roku a své loňské 8.místo vylepšili na parádní 5.místo. Družstvo mužů splnilo svůj cíl a vybojovalo v baráži návrat do II.ligy, kde se budou snažit o co nejlepší výsledek v této sezóně 2007.

Pro táborské pořadatele bylo velkou vývou kvalitní uspořádání vícebojařského mistrovství republiky. Díky obětavé práci všech členů, trenérů, funkcionářů a pomoci jihočeských rozhodčích se podařilo uspořádat jeden z nejlepších vícebojařských šampionátů všech dob. Byla to pro všechny organizátory velká odměna a velký díl úspěchu nesou partneři tohot mistrovství: město Tábor, Jihočeský kraj, Jihočeský krajský atletický svaz a partneři táborského oddílu.

Naše tradiční mítinky proběhly na požadované úrovni a nás těší, že do Tábora si na Velkou cenu a memoriál Ing. Jana Pána našli cestu opět přední čeští závodníci a po dlouhé době i zahraniční závodníci z Ukrajiny, Slovevnska a Rakouska. Na start 56.ročníku Lesního běhu Pintovky se postavilo téměř 200 závodníků a  Dětská atletická liga se může pochlubit dalším skvělým ročníkem.

I v roce 2007 bude chtít táborská atletika navázat na veleúspěšný rok 2006 a kromě dalšího mistrovství republiky, které bude 5.července, uspořádat kvalitně pro další ročník Velké ceny Tábora s Memoriálem Ing. Pána, Memoriál Ing. Zbyňka Šourka ve skoku vysokém, Lesní běh Pitnovkou a i Dětskou atletickou ligu, která bude mít o jeden závod více než v roce 2006.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na úspěších a krásných atletických zážitcích a doufáme, že i v tomto roce budeme mít dostatek důvodu k radosti.