Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Markéta Mikešová v halovém víceboji stříbrná

První vícebojařský start Markéty Mikešové v hale přinesl čtyřnásobné mistryni České republiky z minulého roku stříbrnou medaili. Je to první cenný kov z republikového mistrovství pro táborskou atletiku v tomto roce.

Svěřenkyně trenéra Libora Junka vstoupila do mistrovského pětiboje novým osobním rekordem a 4.místem na 60m překážek časem 9,49. Ve skoku vysokém obsadila Markéta 2.místo za překonání 154cm. Tímto výkonem zaostala za svým osobním rekordem z konce minulého roku o 6 cm. V kouli si zapsala výkon 8,89m a 6.místo. Po kouli, která nebyla úplně podle představ, přišla na řadu Markéty parádní disciplína - skok daleký. Soutěž dálkařek vyhrála výkonem 504cm. I když i v dálce se za osobním maximem zaostalo, boj o medaile byl stále otevřený. V závěrečném běhu na 800m Markéta doběhla v čase 2:38,83 na druhém místě a celkově z toho bylo 3089 bodů. Za vítěznou Lindou Komínkovou z Nového Města na Moravě zaostala o 129 bodů. Před třetí Aleno Galertovou z USK Praha měla náskok 49 bodů.

Trenérovi i Markétě gratulujeme k výbornému vstupu do sezóny.

Markétu ještě v halové sezóně čeká mistrovství České republiky žactva na začátku března. Určitě bude jejím cílem se poprat o další medaile. Spolu s ní se do mistrovských bojů připravují Simona Havlová, Lucka Šetelíková, Dominka Šimáková, Honza Sedláček a Katka Kmentová.