Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

O víkendu další mistrovství České republiky s táborskými zástupci

V sobotu 17.2. odstartuje další halové mistrovství České republiky. Tentokrát se představí kategorie dorostu a juniorů. I tady budeme mít své zástupce.

První do bojů zasáhne v běhu na 60 m juniorů Radek Velát. Ten se pak v neděli představí ještě na trati 200 m a ve štafetě juniorů 4 x 200 mspolu s Petrem Krchem, Ríšou Škodou a Petrem Urbanem. V sobotu se v 15:45 postaví na start rozběhů na 800 m juniorů Petr Krch a určitě bude cílem postup do nedělního finále. V letošní sezóně se mu zatím dařilo a tak doufáme, že si největší formu schoval právě na mistrovství.

O pár minut později se rozběhne soutěž výškařek juniorek s táborskou Klárou Markvartovou. Ta na konci loňské sezóny skočila 168 cm a v hale zatím 164 cm. Určitě bude chtít atakovat své loňské maximum.

Mezi dorostenky v běhu na 3 000 m byla vybrána i Lenka Vaňková. Ta absolvovala svou republikovou premiéru na podzim při MČR v přespolním běhu. Studentka sportovního gymnázia v Českých Budějovicích poběží ještě v neděli závod dorostenek na 1 500 m.

Jako poslední se v sobotu představí z táborských Marek Novotný v běhu na 3 000 m dorostenců. V minulém roce se při žákovském mistrovství v hale radoval z vítězství na této trati. Letos to bude podstatně těžší a vzhledem k jeho triatlonové přípravě, která byla zaměřena hlavně na plavání, bude určitě cílem pro Marka atakovat své osobní maximum na této trati.

V neděli se hned od rána rozběhnou soutěže na 200 m. Mezi juniory poběží Radek Velát. Letošní maximum má hodnotu 23,51. V případě úspěšného absolvování sobotních rozběhů na 800 m  juniorů bychom měli vidět v nedělním finále Petra Krcha. V loňské sezóně obsadil při letním MČR ve finále 8.místo. Bylo by dobré, kdyby se podařilo toto umístění ještě vylepšit. Na závěr mistrovství se představí po dlouhé době táborská štafeta. Mezi juniory na 4 x 200 m se představí kvarteto v tomto složení Petr Urban, Petr Krch, Richard Škoda a finišovat bude Radek Velát.

O průběhu mistrovství budeme informovat v příštím týdnu. Přejeme všem závodníkům dobrou formu.