Vystoupení našich závodníků na MČR dorostu a juniorů

O víkendu se konalo v pražské Stromovce druhé letošní mistrovství České republiky. O tituly bojovaly kategorie dorostu a juniorů.

Z táborských se nejlépe umístila Klára Markvartová v soutěži výškařek. Překonání 164cm jí vyneslo konečné 6.místo. K větší spokojenosti by byl důvod při překonání 167cm, kde byly velice nadějné pokusy.

Dva osobní rekordy si z mitsrovství odvezl Radek Velát. V behu na 60m se po drobném zakolísání na startu mohl radovat z dalšího vylepšení osobního maxima na 7,27. S tímto časem obsadil konečné 10.místo. O dvě místa si polepšil v závodu na 200m, kde si vyrovnal osobní rekord z letní sezóny 23,15. Oba výkony jsou příslibem pro letní sezónu na dráze.

Petr Krch se těsně před mistrovstvím potýkal s nachlazením a i přes veškerou snahu se zdravotní stav podepsal na výkonu. Bohužel v posledních 150m chyběly síly a tak se cesta do finále uzavřela. Je škoda, že forma z posledních závodů nevydržela na vrchol halové sezóny. Výkon 2:01,54 znamenal konečné 15.místo.

V závodě dorostenců na 3000m se letos poprvé v hale postavilo na start Marek Novotný. Na tento závod šel Marek přímo z triatlonového tréninku a tak výkon 10:03,93 mu vynesl solidní 12.místo.

Běžecký dvojboj absolvovala při svém premiérovém halovém mistrovství Lenka Vaňková. Sobotní závod na 3000m Lenka doběhla na 11.místě v čase 11:32,12. V neděli na trati 1500m to bylo 13.místo a čas 5:39,36.

Poslední disciplína mistrovství, štafeta 4x200m juniorů, byla tečkou za vystoupením táborských atletů na letošním mistrovství v hale. Kvarteto ve složení Petr Urban, Petr Krch, Richard Škoda a Radek Velát si vedlo výborně a ve výborném čase 1:35,16 skončili na 8.místě.