Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Marek Hrubý se zlata nakonec dočkal

Táborský odchovanec Marek Hrubý se při víkendovém mistrovství České republiky v hale snažil o vylepšení svého letošního maxima a o zisk medaile v běhu na 400 m.

V sobotním rozběhu se pokusil zaútočit na svůj osobní rekord, který má v hale hodnotu 47,90. K vyrovnání rekordu mu chybělo pět setin a časem 47,95 doběhl v rozběhu na druhém místě. Díky času, který měl druhý nejlepší ze všech postupujících, postupoval do nedělního finále. V něm se mu nepodařilo seběhnout na předních místech a tak se musel spokojit s pátým místem a časem 48,49.

Poslední disciplínou mistrovství byla štafeta na 4x400m, ve které štafeta PSK Olymp Praha  chtěla oplatit loňskou porážku Slavii Praha. Poslední úsek za štafetu PSK Olymp Praha běžel Marek Hrubý proti Michalovi Uhlíkovi ze Slavie - ve finále na 400m celkově třetí. Marek přebíral štafetu na druhém místě se ztrátou zhruba pěti metrů. Během prvního kola náskok smazal a počkal si na závěrečnou rovinku, kde skvělým finišem dovedl štafetu Olympu Praha ke zlaté medaili.

Bohužel další odchovankyně táborské atletiky Iva Straková v letošní halové sezóně kvůli zdravotním problémům  nestartovala a doufáme, že se bude moci v létě opět ve výškařském sektoru představit a bojovat o účast na mistrovství světa.

To bude letos koncem srpna v japonské Ósace a táborské pořadatele může těšit, že Český atletický svaz uzavírá nominaci v pondělí 13.srpna a tudíž táborská Velká cena Tábora a Memoriál Ing. Pána bude jednou z posledních možností, kde budou moci čeští reprezentanti se o splnění limtu pokusit.