Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Markéta Mikešová zlatá v novém osobním rekordu

Poslední mistrovství České republiky v hale čekalo na kategorii žactva. Tam odjela početná táborská výprava v čele s Markétou Mikešovou.

Markéta už na vícebojařském šampionátu na začátku února vybojovala stříbrnou medaili. Nyní v Praze jí čekal náročný program - 60m překážek, dálka, 300m a štafeta 3 x 300m.

Zatímco na 60m překážek se závod nevydařil, v dálce od úvodu soutěže Markéta vedla. Ve druhé polovině se však propadla na třetí místo, ovšem v 5.sérii skočila nový osobní rekord 547 cm a vrátila se do čela soutěže. V závodě na 300m si Markéta v rozběhu časem 43,41 vytvořila další osobní rekord. Ve finále pak doběhla na 4.místě a opět v novém osobním rekordu 43,28.

Do Prahy s ambicemi na zisk medaile odjížděla Simona Havlová. Ve finále běhu na 60 m Simona doběhla na nepopulárním 4.místě v čase 8,12. V závodě na 150m Simona doplatila na krutý postupový klíč, kdy do finále postupovala pouze vítězka rozběhu. Simona doběhla na 2.místě a vybojovala si účast ve finále B. Zde s velkým náskokem zvítězila časem 19,90 a získala 6.místo.

Táborští získali dvě sedmá místa zásluhou Marie Vosátkové ve skoku o tyči a Davida Červenky v běhu na 60m. Marie skočila v tyči nový osobní rekord 255cm stejně jako její oddílová kolegyně Kamila Hořejší. Té výkon 248 cm stačil na 9.místo. David se probojoval v závodě na 60 m do finále a čas 7,71 mu vynesl již zmíněné 7.místo.

Pro zkušenosti si jela do Prahy Kateřina Kmentová, která běžela 800m. Ze svého prvního startu na mistrovství České republiky si odvezla 12.místo a nový osobní rekord 2:32,92.

Hrubá chyba rozhodčích, kteří nezazvonili závodnicím na 1500 m do posledního kola a nechali je běžet 1700 m, znehodnotila závod Dominice Šimákové a i ostatním závodnicím. Tento závod byl po jednání jury závodu anulován. Je jistě škoda, že se takováto hrubá chyba stala na mistrovství České republiky.

Závěrečná štafeta žákyň na 3 x 300m byla již kvůli náročnému individuálnímu programu Markéty Mikešové, Simony Havlové a Marie Vosátkové poznamenána únavou. Přesto děvčata odvedla bojovný výkon a čas 2:18,63 stačil na celkové 10.místo.

Táborské žactvo opět ukázalo, že patří k nejlepším v České republice. Budeme se těšit na výkony celé táborské atletiky v letní sezóně.