Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Úspěchy táborských závodníků na KP v přespolním běhu

Letošním pořadatelem krajského přeboru v přespolním běhu by Písek. Za teplého a slunečného počasí se do Písku vypravila početná výprava táborských závodníků. Rozhodně nepatřila pouze k nejpočetnější výpravě ze všech jihočeských oddílů, ale vytěžila v závodech řadu cenných kovů.

Nejmladší kategorií byla atletická přípravka, ve které startovali ročníky narození 1996 - 1997. Mezi děvčaty nenašla konkurenci naše Lucka Křížová a s velkým náskokem zvítězila a vybojovala pro táborské barvy první zlato. Mezi chlapci se na stupně vítězů prosadil Marek Cáska a rozšířil sbírku cenných kovů o stříbrnou medaili.

Nejpočetnější startovní pole bylo v kategorii mladších žákyň. Na start se jich postavilo 26: Nejlépe se s tratí vyrovnala Nela Vašíčková, když hned za ní na druhém místě doběhla další táborská závodnice Jitka Šoukalová. Těsně pod stupni vítězů skončila Denisa Chládková a patří jí tak pouze bramborová medaile. I mezi mladšími žáky jsme měli na stupních vítězů zastoupení. Postaral se o něj Filip Kment výborným druhým místem.

Stejně si vedla i jeho sestra Katka mezi staršími žákyněmi. Nestačila pouze na vítěznou Evu Führerovou z SKP České Budějovice. Za Katkou doběhla na třetím místě Magdaléna Turanská a na čtvrtém místě prokázala svou všestrannost Markéta Mikešová.

Velkým překvapením bylo vítězství Matěje Šabaty v kategorii starších žáků. Pokud se bude atletice věnovat, můžeme v budoucnu o něm slyšet.

Lenka Vaňková vybojovala v závodě dorostenek druhé místo a pokračovala v zisku cenných kovů pro táborskou atletiku.

Mezi dorostenci si po triatlonovém soustředění testoval běžeckou formu Ondřej Vosátka. V závěrečném finiši si doběhl pro zlatou medaili a nechal za sebou všechny své soupeře.

Posledními táborskými závodníky, kteří se postavili na start, byli v kategorii juniorů Vojtěch Krejčí a Michal Jarolím. Ten v minulých letech startoval za Strakonice, ale letos přestoupil do táborského oddílu a měl by být posilou pro ligové družstvo mužů. Vítězství si s přehledem vybojoval Daniel Hájek z SKP České Budějovice. O druhé místo svedli souboj oba táborští závodníci. V něm uspěl Vojtěch Krejčí a doběhl si před Michalem Jarolímem pro druhé místo.

Celkem naši závodníci vybojovali 12 medailí a ukázali, že se máme v letošní sezóně opět na co těšit.