Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

V neděli o krajské tituly starší žactvo a přípravka

V neděli 13.května se na stadionu SK Čtyři Dvory České Budějovice bude konat první individuální krajský přebor. O tituly si to rozdají kategorie staršího žactva a přípravky.

Zatímco starší žactvo bude startovat v klasických individuálních disciplínách, na přípravku čeká čtyřboj. Budou soutěžit v běhu na 60m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a na závěr je čeká běh na 800m.

Ve starším žactvu se očekává zisk medaile od Markéty Mikešové, která se představí ve třech disciplínách - 100m př., 200m př. a dálce a Simony Havlové v obou sprinterských tratích 60m a 150m. Dále by se o medaile měly poprat Kateřina Kmentová v běhu na 800m, Denisa Chládková ve skoku dalekém, Lucie Šetelíková na překážkách, Marie Vosátková ve skoku o tyči či Nela Vašíčková v běhu na 1500m.

Mezi staršími žáky se útok na medaile očekává od Matouše Černého na překážkách a v oštěpu, Dušana Žirovnického ve výšce, Matěje Šabaty v běhu na 1500m a pokud se závodu zúčastní David Červenka (slabá tréninková účast) v běhu na 60m a 150m.

Příští týden čeká táborské závodníky v sobotu 19.5. úvodní kolo II.ligy mužů a žen v Jihlavě a v neděli v Nové Včelnici 2.kolo KPD juniorů, dorostenců a staršího žactva. Na domácím stadionu se pak táborští představí o dalším víkendu 26. a 27.května při KP mužů a žen a nedělním KPD mladšího žactva. Přijďte domácí povzbudit při jejich závodech na domácím stadionu.