Ligové vítězství mužů i žen na domácím stadionu

I na domácím stadionu potvrdily svoji letošní neporazitelnost ve II.lize táborské ženy, které s velkým náskokem zvítězily a udělaly další krok k postupu do I.ligy. Muži po 2.místě v 1.kole a vítězství ve 2.kole chtěli rovněž ne domácím stadionu vyhrát.

Po dramatickém souboji až do konce závodu s Kovošrotem Praha však o 17 bodů vyhráli a celkově jsou stejně jako ženy po jarní části ligy ve vedení soutěže.

Ženy se sešly v téměř maximálním počtu možných startujících a od úvodu závodu nenechaly nikoho na pochybách, kdo vyhraje třetí kolo. Rozdílem třídy zvítězily se ziskem 275 bodů a druhý Kovošrot porazily o neuvěřitelných 154 bodů.

Výbornými výkony se blískla Kateřina Turková, když po 2.místě na 800m vyhrála závod na 400m a prolomila hranici šedesáti vteřin. V tomto závodě skvěle běžely i další táborské závodnice a díky druhému místy Lady Studenovské - 60,39 a třetímu Lucie Krištanové - 60,93 obsadily první tři místa. Nejúspěšnější disciplínou však byl skok o tyči žen, kde domácí závodnice obsadily prvních pět míst a z vítězství se radovala Marie Vosátková, když překonala 270 cm. Další zlepšení v dálce předvedla Markéta Mikešová, když s výkonem 560 cm vyhrála a k tomu se při letošní premiéře na 400m překážek připsala ještě druhé místo. Zdeňka Müllerová si připsala dvě vítězství - disk a kladivo - a jedno druhé místo - vrh koulí a byla nejlépe bodující závodnicí táborských atletek. Vítězství v letošním nejdelším hodu v oštěpu patří Ladě Studenovské - 38,43. Druhé místo obsadila Hana Zabloudilová. Simona Havlová doběhla dvakrát na druhém místě - 100m 12,54 a 200m 26,17. V závodě na 1500m se podařilo Adéle Markvartové splnit limit pro víkendové mistrovství ČR juniorů a dorostenek a kromě toho si i časem 5:04,56 vytvořila nový osobní rekord. V tomto závodě i Lenka Vaňková pokořila své dosavadní maximum - 5:09,22.

Mezi muži si nejvíce bodů při neúčasti Marka Víty, který nemohl ze zdravotních důvodů startovat, připsal po dvou vítězstvích Petr Krch. V běhu na 800m si dokonce vytvořil nový osobní rekord 1:55,30. Výborně mu sekundoval Michal Jarolím, který si vytvořil dva osobní rekordy - 800m 1:59,90 a na 400m - 52,44 a druhým místem tak dobře nahradil právě chybějícího Marka Vítu. Muži se museli obejít i bez další opory, Radka Soukupa, který po problémech s nohou se ze 3.kola omluvil. Bohužel během závodu se zranil Tomáš Purman. Po vydařeném pokusu na 460cm se při atakování svého osobního rekordu zranil a závod tak pro něj skončil. Je škoda, protože díky dobré formě mohl Tomáš pomýšlet i na start na mistrovství České republiky mužů a žen za čtvrnáct dní v Třinci. Další zranění pak přišlo v soutěži oštěpařů, kde si Patrik Oláh poranil loket.

Tradičně sprinterskou jistotou byl Radek Velát, když na obou tratích - 100 i 200m - obsadil druhá místa. Druhé místo patřilo i Martinovi Drtinovi při letošní premiéře na 400m překážek a i Martinovi Tipkovi v běhu na 1500m, kde se chtěl pokusit o splnění limitu pro MČR. Bohužel za požadovaným výkonem zaostal o necelé tři vteřiny. Dramatický souboj o vítězství však v závěru soutěže rozhodl lepší bodový zisk v dálace a disku a díky tomu táborské družstvo vyhrálo o 17bodů a po třech kolech je stejně jako družstvo žen na 1.místě.