Táborští na MČR dorostu a juniorů v Kladně

O víkendu se konalo na kladenském stadionu Sletiště mistrovství České republiky dorostu a juniorů, kde jenom o několik dní dříve proběhl úspěšný vícebojařský mítink TNT Fortuna – meeting s téměř kompletní světovou vícebojařskou špičkou. Do mistrovských bojů zasáhlo i deset táborských závodníků.

Nejlépe si vedl Radek Velát, který se probojoval do finále v běhu na 100m a časem 11,29 obsadil 5.místo, což je jeho nejlepší dosavadní umístění na mistrovství republiky. Jenom o příčku hůře doběhla ve finále dorostenek na 400m Kateřina Turková. I pro ní je to dosavadní nejlepší umístění a k tomu si v rozběhu vylepšila osobní rekord na 59,07. K tomuto skvělému umístění ještě přidala 10.místo ve finále na 800m dorostenek, kde již její výkon byl poznamenán předcházejícími závody na 800m. 6.místo vybojoval i Vojtěch Krejčí v závodě na 3000m překážek časem 10:18,36, čímž zaostal o zhruba dvě vteřiny za svým osobním rekordem na této trati. Sedmá místa pro táborské barvy vybojovala v závodě na 1500m překážek Lenka Vaňková časem 5:46,34 a obě juniorské štafety na 4x100 ve složení Urban, Krch, Drda, Velát časem 44,41 a štafeta 4x400 ve složení Drda, Krch, Jarolín, Velát časem 3:26,66. Ve výšce se nedařilo Kláře Markvartové a výkonem 156cm hodně zaostala za svými výkony v této sezóně a obsadila tak 8.místo. Je škoda, protože bronzová medaile byla za výkon 168cm, který již Klára v této sezóně předvedla. Petr Krch se nedostal z rozběhu na 800m do finále o pouhých 5 setin, když jeho první rozběh byl spíše taktickou bitvou a v závěrečném finiši mu unikl přímý postup do finále. Stejný osud potkal i Michala Jarolína, který ve třetím rozběhu juniorů na 800m doběhl na 6.místě. Lenka Vaňková se postavila druhý den mistrovství ještě na start závodu na 3000m, kde skončila časem 11:58,71 na 12.místě. Svou mistrovskou premiéru si představovala Adéla Markvartová trochu jinak. Bohužel kvůli svalovým problémům nedokončila závod na 1500m. Adéla se atletice věnuje od podzimu a za tu dobu udělala velký výkonnostní růst a hned v první sezóně se stala oporou v lize žen a dosáhla dobrých výkonů na 800m a 1500m.

Ve středu 27.června se v Ostravě koná Zlatá tretra, kde v rámci juniorského závodu na 800m se představí Petr Krch a bude si chtít vylepšit náladu po nevydařeném mistrovství juniorů v Kladně. Nyní bude o víkendu probíhat v Třinci mistrovství ČR mužů a žen, kde by měla mít táborská atletika své zastoupení. Kolik závodníků se v Třinci postaví na start, záleží na výběru závodníků technickými delegáty. Rozhodně by ve startovním poli neměli chybět táborští odchovanci Iva Straková a Marek Hrubý. Oba o víkendu byli ve finské Vaase na Evropském poháru. Iva Straková již má splněný limit IAAF pro MS v Ósace a Marek Hrubý by rád splnil limit EAA pro ME do 22 let, který je na 400m 47,40. Start na ME by mu neměl uniknout v reprezentační štafetě na 4x400, která již limit splnila.