Na MČR mužů a žen se dařilo táborským odchovancům

V Třinci při MČR mužů a žen měla táborská atletika zastoupení pouze díky Markovi Vítovi, který po zdravotních problémech startoval v běhu na 400m.

Výkon 50,79 je po téměř třítýdenní nucené pauze dobrým výkonem a příslibem pro podzimní část sezóny, kterou táborští odstartují 11.srpna při domácím mítinku Velká cena Tábora a Memoriál Ing. Jana Pána. Již v Třinci se podařilo oslovit řadu kvalitních závodníků a tak se snad táborští příznivci dočkají v srpnu kvalitní atletické podívané.

Tři stříbrné medaile rpo PSK Olymp Praha zajistili táborští odchovanci Iva Straková a Marek Hrubý. Iva překonala 191 cm a na další postupné výšce 193 cm měla velice nadějné pokusy. Tuto výšku překonala pouze vítězka celé soutěže Dubnovová z Vítkovic. Iva již má díky výkonu 195cm splněný limit IAAF a na konci srpna bude startovat na MS v japonské Ósace.

Marek Hrubý, který se rovněž v poslední době potýkal se svalovými zraněními postoupil ze sobotního rozběhu časem 48,45 jako poslední postupující. V neděli však z nevýhodné 8.dráhy závod rozběhl rychle a v cílové rovince podlehl pouze Rudolfovi Götzovi z pražské Slavie, který byl největším favoritem závodu. Marek si ve finále vytvořil nový osobní rekord 47,38 a tím i splnil limit EAA pro start na ME mužů a žen do 22 let v maďarském Debrecenu. Tam byl již nominován se štafetou mužů na 4x400m a tak díky splněnému limitu může startovat i v individuálním závodě na 400m.