Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

úspěšné MČR veteránů v Táboře

Ve čtvrtek se konalo v Táboře na Stadionu míru 41.mistrovství České republiky veteránů. Tato akce se v Táboře konala poprvé a hned byla samotnými aktéry hodnocena jako jedno z nejlepších mistrovství v historii.

Nad tímto mistrovstvím převzali záštitu hejtman Jihočeského kraje RNDr. Jan Zahradník a starostka města Tábora Ing. Hana Randová. Díky podpoře města a Jihočeského kraje se celé mistrovství podařilo zajistit na vysoké úrovni, jehož význam podtrhla i účast pěti hostů z Českého olympijského výboru. Při slavnostním zahájení pozdravila všechny účastníky a diváky legenda československé a české atletiky paní Dana Zátopková, olympijská vítězka v hodu oštěpem z OH v roce 1952 v Helsinkách. Kromě paní Zátopkové do Tábora přijeli ještě předseda Českého klubu olympioniků pan Oldřich Svojanovský ( stříbrná medaile na OH 1972 Mnichov a bronzová medaile na OH 1976 v Montrealu - veslování), člen předsednictva Českého klubu olympioniků Karel Engel ( účastník OH 1972 Mnichov - zápas), předseda Jihočeského klubu olympioniků a člen předsednictva Českého klubu olympioniků Antonín Procházka ( stříbrná medaile na OH 1968 Mexiko - volejbal) a Ing. Jindřich Roudný ( mistr Evropy 1950 v běhu na 3000m překážek a účastník OH 1952 Helsinky).

Mistrovství se zúčastnil rekordní počet 245 závodníků a i v tomto směru bylo mistrovství vysoce hodnoceno vedením Sdružení veteránů Českého atletického svazu. Samotný průběh závodů proběhl podle časového programu a bylo k vidění řada velmi kvalitních výkonů. Všechny dosažené výkony byly přepočítávány podle věku závodníků a podle těchto přepočítaných výkonů se pak dělalo celkové pořadí. Velice potěšil výkon domácího trojskokana Jiřího Smetany 14,31, který se po zranění z úvodu sezóny poprvé postavil do trojskokanského sektoru. Určitě se budeme těšit na jeho účast na podzimním mistrovství světa veteránů v Itálii, kam odjede společně s dalšími dvěmi domácími závodníky Ctiborem Cabadajem - oštěp a Luďkem Tobolou - maraton.

Z domácích závodníků získali zlaté medaile Jiří Smetana v trojskoku a Alena Bémová v disku. Stříbrnou medaili vybojovala Hana Pecháčková v běhu na 1500m a k tomu přidala bronzovou medaili v běhu na 5000m. Bronzovou medaili pak v běhu na 3000m překážek získal David Bor.

Závěrečné vyhlášení se společenským večerem se uskutečnilo v hotelu Palcát, kde kromě předávání medailí a cen pro vítěze, se účastníci mohli podívat na předtančení taneční skupiny 6 DANCE. Večerem pak provázela hudební skupina VOX.

Poděkování za pomoc a podporu patří vedení města Tábor a Jihočeského kraje a partnerům táborské atletiky: firmám Swietelsky stavební, s.r.o., Comett plus s.r.o., Uniworks s.r.o., ACCO CZECH, a.s., hračky Benešová - Beneš - Modré z nebe, TZMT s.r.o., Geodetická kancelář Ing. Pavel Dvořáček,  ČSOB Privat Banking - pobočka České Budějovice, realitní kancelář Identity Ltd., s.r.o., agentura ZVUK, Jiří Feik - mobilní komunikace, reklamní studio VIVID, Asociace tělovýchovných jednot a sportovních klubů, návrhy a zhotovení sportovních oděvů Šárka Chládková, ZN Computer, Elektal, Elektro Lorenc-Bouz Třeboň.