Další kolo ligy ve znamení táborských vítězství

Podzimní část letošní II.ligy odstartovala v sobotu v Klatovech. Obě družstva táborské atletiky i v tomto kole zvítězily a udělaly rozhodující krok k postupu do I.ligy.

Do Klatov odjelo téměř kompletní družstvo mužů a částečně oslabené družstvo žen. Táborské atletky však i v menším počtu nenechaly nic náhodě a prodloužily svoji letošní neporazitelnost. Nejvíce bodů udělala vrhačka Zdeňka Müllerová, která vrhačským hattrickem přinesla pro družstvo 33 bodů za vítězství ve vrhu koulí - 10,98m, hodu diskem - 39,79m a kladivem - 33,30 m. Druhou nejlépe bodující byla Lada Studenovská s 30 body. Připsala si dvě vítězství - hod oštěpem v letošním nejlepším krajském výkonu 39,22m a běhu na 400m - 59,97 nový osobní rekord a prolomení hranice 60 vteřin. Další body pak přidala v závodě na 200m 27,41 a jako finišmanka táborské štafety 4x400m. Třetí nejúspěšnější závodnicí byla Markéta Mikešová, která nasbírala 20 bodů - 1.místo dálka 532cm a 2.místo 400m překážek 69,89. Celkově ženy získaly 199,5 bodů. Nový osobní si mimo soutěž zaběhla Nela Vašíčková 5:13,37, čímž splnila limit pro účast na mistrovství ČR žactva.

Muži nastoupili s 19 závodníky do soutěže a jedním hostujícím závodníkem mimo soutěž. Ve 4.kole nasbírali rekordních 222 bodů a připsali si po 2.místě v úvodním kole již třetí vítězství. Své vedoucí postavení v průběžném bodování si udržel Petr Krch. V Klatovech ho čekal náročný program čtyř startů - 800m, 400m, 400m překážek a štafeta 4x400m. V závodě na 800m obhájil letošní neporazitelnost a v taktickém závodě díky dobrému finiši vyhrál. V závodě na 400m si připsal body za třetí místo a při premiéře na trati 400m překážek za čas 60,77 slušné 5.místo. Společně s Markem Vítou, Radkem Velátem a Martinem Vimmrem vyhráli ve štafetě na 4x400m. Dvě individuální vítězství si připsal Marek Víta - 400m a 200m a k tomu již zmíněné vítězství ve štafetě, kde za táborskou štafetu běžel poslední úsek. Radek Velát se stal nejrychlejším závodníkem na 100m a potvrdil své sprinterské kvality. Jenom na pokusy skončil druhý se shodným výkonem jako vítěz Jakub Pokorný ve skoku dalekém, když předvedl 663cm. Právě Jakubovi patří v průběžném bodování 2.místo za Petrem Krchem. Třetí je Radek Velát. Tomáš Purman po zranění nastoupil ve skoku o tyči, 400m překážek, hodu oštěpem a štafetě 4x400m. Bohužel se mu bodový výpadek ze třetího kola, kde se při skoku o tyči zranil, zatím nepodařilo smazat, stejně jako Markovi Vítovi, který při třetím kole ze zdravotních důvodů rovněž nestartoval.

Svou formu si otestovali před veteránským mistrovstvím světa Ctibor Cabadaj a Jiří Smetana. Ctibor Cabadaj hodil přes 51 metrů a Jiří Smetana z plného tréninku absolvoval jenom část pokusů v trojskoku. Oba mají na vyladění formy ještě dva týdny a s očekáváním budeme sledovat jejich vystoupení na MS veteránů v Itálii.

Poslední kolo II.ligy se uskuteční v neděli 9.9. v Pacově.